שירותי פיירול

תוכן עניינים

מעסיקים רבים התמודדו במשך שנים ארוכות עם ההתעסקויות הרבות הכרוכות במשאבי האנוש של החברה; ביניהם תשלום משכורות לעובדים, הנפקת תלושי שכר, מעקב אחר הזכויות הסוציאליות המגיעות לעובד במסגרת זכויותיו, ועוד.

בשנים האחרונות, מעסיקים רבים מפנים את העיסוק בכל הנוגע לענייני העסקה, לחברות חיצוניות. אחת השיטות הפופולריות לכך היא שיטת שירותי פיירול. במאמר הבא תוכלו לקרוא על שיטה זו, תכירו המאפיינים שלה ותלמדו מהם היתרונות שלה.

 

שיטות העסקה בעולם המודרני

בעולם משאבי האנוש ישנן שיטות גיוס, השמה והעסקה שונות ומגוונות, לרבות: השמה חד פעמית, מיקור חוץ (Outsourcing), העסקה ישירה ועוד. השיטות נבדלות זו מזו בשיטת האיתור והגיוס, באחריות לתשלומי השכר ובניהול המקצועי של העבודה. בשנים האחרונות עולה הפופולריות של שיטה הפיירול (Payroll), עקב מספר יתרונות שחלקן נמנה במאמר הבא.

 

מה זה פיירול?

פיירול (Payroll) היא שיטת העסקה, לפיה כל מה שקשור למשאבי אנוש מנוהל ע”י חברה חיצונית. כלומר, העובדת או העובד מועסקים מבחינה מקצועית על ידי חברה אחת, אך מקבלים תשלום, זכויות סוציאליות וכל היוצא בזאת – על ידי חברה אחרת. 

באופן זה נחסכת לחברה כל ההתעסקות עם השכר של העובדים, הנפקת תלושי משכורת, התעדכנות בחוקי שכר חדשים וכדומה. עניין זה יכול להקל על המעסיק הן תקציבית והן מבחינת היקף תחומי האחריות, כפי שיפורט מיד.

 

מי משתמש בפיירול?

שירותי פיירול טובים לכל חברה או עסק אשר מעוניינים לשמור על עצמאותם בכל הקשור לאיתור וגיוס העובדים, אולם לא רוצים להתעסק עם האדמיניסטרציה הכרוכה בכך. פירוש הדבר, שהגיוס המקצועי נעשה על ידי החברה הלקוחה ואילו לאחר הקבלה לעבודה – יחסי העובד-מעביד החוקיים, עוברים לניהולה של חברת הפיירול החיצונית.

שירות פיירול מתאים לכל עסק או חברה, ונפוצים בעיקר בקרב חברות אשר לא מעוניינות להחזיק מחלקת משאבי אנוש עצמאית משלהם או מעדיפות לרכז את מלוא משאביהם בליבת הפעילות העסקית של החברה. 

 

איך פיירול קשור למיקור חוץ?

מיקור חוץ (Outsourcing) הוא שיטת גיוס והשמה המוטלת באופן מלא על חברה חיצונית כחברת ‘אדקו’. בדרך כלל יהיה מדובר בפרויקט, שהתוצאה הסופית הרצויה מוגדרת היטב על ידי החברה הלקוחה.

חברת ‘אדקו’ ישראל תהיה אחראית להבין היטב את הפרויקט ואת ההישג הנדרש, ותנהל אותו מתחילתו של התהליך ועד סיומו – החל משלב האיתור והגיוס של העובדים והספקים, דרך ניהול העבודה כולל תשלום המשכורות והנפקת תלושים לעובדים, ועד הגשה סופית של התוצר ללקוח.

שיטת פיירול למעשה הינה שיטת מיקור חוץ מצומצם, בו האחריות היוצאת מהחברה היא אך ורק של תשלומי השכר. בפיירול תהליכי האיתור והגיוס מוטלים על החברה הלקוחה (המגייסת), כמו גם הניהול השוטף של העבודה מבחינה מקצועית.

 

חישובי שכר בפיירול

חישובי השכר בפיירול דומים לאופן בו כל מחלקת משאבי אנוש מחשבת שכר, ותלויים בכל הקריטריונים הרלוונטיים לקביעת שכר, הן הכלכליים והן החוקיים. כידוע, שכר מחושב בהתאם לחוזה אישי או בהתאם להסכם קיבוצי אם קיים (הסכמים אלו נערכים בדרך כלל לעובדים המשויכים למגזר הציבורי).

מהשכר הקבוע לפי חוזים אלה, יש לנכות על פי חוק מס הכנסה, דמי ביטוח לאומי, הפרשות סוציאליות בהתאם למעמד העובד או העובדת ועוד. על השכר להיות מעודכן כל עת בהתאם לחוקים המשתנים, וכן להיות מוצג באופן ברור למקבלות ומקבלי השכר בקובץ הכולל את כל הנתונים – כנדרש בחוק.

במקרה שעולה צורך בחישוב רטרואקטיבי של שכר עקב שינויי חקיקה, שינוי הסכם קיבוצי או חוזה, או שגיאת אנוש – האחריות מוטלת על חברת ‘אדקו’, ולא על המעסיקים. ככלל, כל מה שקשור בשכר, בתשלומים ובתקשורת בנושאים אלה מול העובדות והעובדים – נמצא תחת אחריותה של חברת ‘אדקו’ ישראל.

 

מהם השלבים בשיטת הפיירול?

השלב הראשון הוא גיוס עובד/ת. שלב זה מבוצע ישירות על ידי החברה המעסיקה, בהתאם לצרכיו ועל אחריותו. החל משלב האיתור, דרך שלבי המיון השונים, ועד ההחתמה על תחילת ההעסקה – כל שלב הגיוס מוטל על החברה המעסיקה.

לאחר הגעה להסכמה על העסקה, החברה המעסיקה יכולה לבחור לשכור שירותי פיירול, ועל ידי כך להעביר את כל הקשור ביחסי עובד-מעביד לחברת ‘אדקו’ ישראל. לאחר העברה זו, השכר של העובדים יחושב, יוענק וידווח לעובד/ת ע”י חברת ‘אדקו’.

ההחלטה בדבר הפסקת העסקה, הינה של החברה המעסיקה או של העובדת או העובד עצמם, ואילו חברת ‘אדקו’ אינה מתערבת בשיקולים אלו.

חשוב לציין כי היה והוחלט על סיום העסקה, ובמצבים בהם יש צורך במתן פיצויים או זכויות שכר נוספות לעובד או לעובדת – אחריות הניהול בדבר מתן הפיצויים או הגשמת הזכויות הינה תחום ניהולה של חברת ‘אדקו’ שמכירה את הזכויות והחובות הקיימות בכל מדינה בעולם.

 

אילו יתרונות יש לשיטת פיירול על פני שיטות אחרות?

היתרון המרכזי של שיטת הפיירול הוא החיסכון הכלכלי, בתנאים מסוימים, עבור המעסיק. רוב העסקים מחזיקים מחלקת משאבי אנוש או לכל הפחות מעסיקים רואה חשבון או חשבת שכר. אולם, בהתאם לגודל החברה, ייתכן ומשתלם לחברה יותר לשכור שירותי ניהול משאבי אנוש חיצוניים.

בשיטת הפיירול – האיתור, הגיוס ובחינת ההתאמה של העובדים הם באחריות החברה הלקוחה, ובכך מבטיחים את שביעות רצונם בבחירותיהם. יתרון נוסף של שירותי הפיירול נעוץ במקצועיות וההתמחות של נותני השירות ב’אדקו’ בכל הקשור לעולם השכר. 

מאחר וחברת ‘אדקו’ ישראל עוסקת במתן שירותי שכר, בין התמחויותיה הרבות, הרי שיש ברשותה ניסיון וידע רב המבטיחים – מצד אחד שמירה אדוקה יותר על זכויות העובדים, ומצד שני הימנעות מטעויות שעלולות לעלות לחברה המעסיקה ביוקר.

על ידי כך נחסכות לחברה המעסיקה דאגות רבות, וניתנת לה האפשרות להקדיש את מירב תשומת ליבה לניהול התקין של העסק. כך העובדים מועסקים ומקבלים את המגיע להם מבחינת חוק, ואילו החברה המעסיקה אינה נדרשת לטפל בעניינים אילו, ומשקיעה את מלוא פועלה בליבת פעילותה לצורך הצלחה העסקית.

 

שירותי הפיירול של ‘אדקו’ ישראל

שירותי הפיירול (Payroll) של ׳אדקו׳ ישראל מהווים פתרון אידאלי עבור חברות ישראליות המעוניינות לנהל את עסקיהם מבלי להפעיל מחלקת משאבי אנוש שלמה. ׳אדקו׳ היא חברת ניהול המתמחה בפתרונות עסקיים, המעניקה מגוון רחב של שירותים ללקוחותיה ב-66 מדינות ברחבי לעולם. 

נוסף על שירותי הפיירול, ניתן לקבל ב׳אדקו׳ ישראל פתרונות עסקיים כגון; שירותי גיוס והשמה גלובליים, שירותי מיקור חוץ (Outsourcing), ניהול פיננסי מקיף, שירותי ייעוץ סמנכ”ל כספים, ועוד מגוון רחב של שירותים המותאמים בדיוק לצרכי החברה הלקוחה.

שירותי הפיירול (payroll) של ‘אדקו’ חוסכים ללקוחותיה התעסקות עם בירוקרטיות מורכבות, ע”י העברת האחריות הניהולית והתפעולית ל’אדקו’. ‘אדקו’ ישראל מספקת שירותים מקצועיים במהירות וביעילות ומאפשרת ללקוחותיה להתעסק בפרויקט העסקי שלהן, תוך התמקדות בניהול וקידום חברתם.

לחצו על “צור קשר” ונחזור אליכם עם פרטים המותאמים לצרכי חברתכם!

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
דילוג לתוכן