שירותי פיירול בחו”ל

תוכן עניינים

חברות רבות, ביניהן חברות מחשבים, הייטק, פירמות עורכי דין ועוד, הבינו כי מחלקות משאבי האנוש בחברתן מתעסקות עם נושאים מורכבים ביותר שמצריכים מהן משאבים רבים – כגון זמן, כוח אדם וידע מעמיק בתחומים מנהליים ורגולטורים, וכן שטעויות בנושאים אלו עלולות לעלות ביוקר.

על כן עולה השאלה – מדוע להעסיק מחלקת משאבי אנוש ולהתעסק בהיבט הטכני, במקום להשתמש בשירותי פיירול שידאגו להיבט זה מול עובדי החברה, ועל ידי כך – תוכל החברה להתמקד אך ורק בהיבט המקצועי. 

מהו שירות פיירול? כיצד הוא פועל? ומה היתרונות שלו כאשר מעסיקים עובדים/ות בחו”ל? 

על כך ועוד תוכלו לקרוא במאמר הבא.

 

כיצד מעסיקות החברות השונות את עובדיהן?

כאשר חברה מעוניינת להעסיק עובדים, ישנם מגוון דרכים לביצוע ההתקשרות. יצירת הקשר בין החברה המעסיקה לבין העובדים החדשים מתחלקת לשני שלבים עיקריים: שלב האיתור והגיוס, ושלב ההעסקה.

ניהול משאבי האנוש הינו תחום מפותח מאוד ולכן רצוי להפנות ניהול זה לחברה התמתחה בכך. כאשר מדובר בהעסקה חוצת גבולות, כלומר העסקת עובדים ממדינות אחרות, העניינים עשויים להסתבך מעט יותר, מה שמחזק את ההיעזרות בשירותיה המקצועיים של ‘אדקו’ ישראל. 

אחת משיטות ההעסקה שצוברת תאוצה בשנים האחרונות היא שיטת הפיירול (Payroll) – לפיה האיתור והגיוס נעשה בידי החברה המעסיקה, אך ההעסקה החוקית עצמה וכל התפעול הכרוך בכך, נעשית דרך חברת ‘אדקו’ ישראל.

 

מה הם שירותי פיירול בחו”ל? 

פיירול (Payroll) היא שיטת העסקה המשלבת בין העסקה ישירה לבין מיקור חוץ. האחריות מתחלקת בין החברה המעסיקה ובין חברת ‘אדקו’ באופן הבא: כל הקשר המקצועי – הכולל את האיתור, מיון, גיוס והניהול המקצועי – נעשה בידי החברה המקצועית ישירות. לעומת זאת, כל החלק החוקי, המנהלי, האדמיניסטרטיבי – נעשה על ידי שירותי הפיירול של חברת ‘אדקו’ ישראל.

בניגוד למיקור חוץ, החברה שומרת על קשר מקצועי מקסימלי עם העובדים, אולם, בשונה מהעסקה ישירה – ניהול השכר, התנאים הסוציאליים וכל הקשור בזכויות העובדים, מועבר במלואו לתפעולה של ‘אדקו’ ישראל.

שירותי פיירול בחו”ל חסוכים הרבה כאבי ראש לחברות המעוניינות לשכור את שירותיהם של עובדים מחוץ לגבולות המדינה. 

מצד אחד, החברה המעסיקה לא צריכה להגביל את עצמה בבחירת העובד, ויכולה לבחור כל עובד/ת ממקומות שונים בעולם. בנוסף, היא שומרת על עצמאות מלאה בניהול המקצועי של העובדים, ואחראית בעצמה על התוצר הסופי של עבודתם.

מצד שני, לא מוטלת על החברה המעסיקה האחריות להכרת חוקי השכר והעסקה במדינת המקור של העובדים ואמצעות תשלום עבור שירותי הפיירול – כל הניהול האדמיניסטרטיבי יורדת לחלוטין מכתפיה.

 

כיצד עובד התהליך של שירותי פיירול בחו”ל?

תהליך שירות הפיירול מחולק לשלבים שאחריותן משתנה בין הגופים הכלולים בה. השלב הראשון הוא שלב האיתור. שלב זה נמצא באחריות החברה המעסיקה בלבד, ואילו חברת ‘אדקו’ ישראל לא מתערבת כלל. השלב הבא הוא מיון וגיוס – גם שלב זה נשאר בידי החברה המעסיקה, ובכך מבטיחה לה עצמאות מקצועית מקסימלית.

למרות שעד שלב זה חברת ‘אדקו’ ישראל איננה מתערבת בתהליך, עצם שימוש בשירותי הפיירול מאפשרת לחברה המעסיקה את חופש בחירת העובדים ומונעת מהם הגבלות שנובעות משיקולים שאינם מקצועיים גרידא, כדוגמת נוחות העסקה, מגבלות בירוקרטיות של תשלומים, וכדומה.

השלב הבא הוא ההעסקה. בשלב זה נכנסים השירותי פיירול בחו”ל לתמונה. ברגע שהעובד/ת מגיעים להסכמה עם החברה המעסיקה – פתיחת תיק ההעסקה וכל ההתקשרות האדמיניסטרטיבית נעשית על ידי חברת ‘אדקו’, יחד עם זאת, הניהול המקצועי נותר בידי החברה המעסיקה.

 

שירותי פיירול של ‘אדקו’ ישראל בחו”ל

שירותי פיירול בחו”ל פותרים את כשלי השוק שנוגעים באי התאמה אופטימלית בין עובד לחברה. בהיעדר שירותים אלה, ייתכן שחברה תבחר להעסיק עובדים מבחירה תת-אופטימלית מתוך שיקולים זרים, כדוגמת נוחות בירוקרטית, ואילו בעזרת שירות הפיירול ניתן להעסיק בקלות עובדים מתאימים מכל מקום בעולם.

לעיתים שימוש בשירותי פיירול, בין אם מדובר בשירותי פיירול בחו”ל או בארץ, נובע מחוסר תקציב להחזיק מחלקת משאבי אנוש עצמאית בחברה או כאשר מחלקת משאבי האנוש בחברה אינה מפותחת דיה בכדי להתמודד עם הסוגיות המורכבות הכרוכות בעסקות של עובדים מחו”ל.

במקרים אלו שירותי הפיירול יכולים לסייע לחברות להשאיר לעצמן עצמאות מלאה בבחירת העובדים הרצויים להן, תוך פטור מלא והעדר חשש מהסוגיות והעיסוקים האדמיניסטרטיביים הנלווים לכך.

 

שירותי הפיירול של חברת ‘אדקו’ ישראל מאפשרים ללקוחותיה פטור מהקמה, ניהול ותפעול של מחלקות משאבי אנוש וכוח אדם עצמאיות , מאחר שהן מבצעות את כל המלאכה עבור אותן החברות, ביניהן דאגה להעברת תשלומים לעובדים, הסדרים מול מס הכנסה ושאר הרשויות, הפרשת כספים לקרנות הפנסיה של העובדים, הבטחת זכויות סוציאליות וכיוצא בזה.

על ידי העזרות בשירותי הפיירול של ‘אדקו’, יכולות החברות “להנות” משקט תפעולי בכל הקשור לפן האדמיניסטרטיבי, והן יכולות להסב את עיקר האנרגיות העסקיות לליבת פעילותן ברמה המקצועית ובכך להתפתח, להתקדם ולהצליח.

׳אדקו׳ הינה חברת ניהול פתרונות עסקיים גלובלית אשר פועלת ב-66 מדינות בעולם. ׳אדקו׳ מעניקה ללקוחותיה (גם ללא ישות משפטית במקום) ייעוץ מקיף ומקצועי במגוון שירותים, לרבות – שיטות העסקה, ניהול אדמיניסטרציה, השמה, עתודה ניהולית, שירותי ייעוץ פיננסי ועוד . 

העסקת עובדים ברמה הבינלאומית דורשת התעסקויות מורכבות עם חוקים ונהלים של מדינות אחרות אשר עלולות להיות מסובכות, ואילו טעויות בנושאים אלו יכולים לעלות ביוקר מבחינה כספית ואף מבחינת עסקית (שלילת רישיונות וכדומה). בעזרת שירותיה של ׳אדקו׳ תוכל חברתכם להרחיב את פעילותה העסקית תוך התמקדות במישור המקצועי בלבד.

‘אדקו’ תדאג לכם להכל!

חברתכם תוכל לפעול באפקטיביות מלאה תוך קבלת ערובה שחברה בינלאומית מובילה כ-׳אדקו׳ מטפלת עבורכן בנושאי האדמיניסטרציה והניהול בכל מדינה בה עסקכם פועל.

נשמח לספק פרטים נוספים בשיחה אישית.

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
נוף הודו ממעוף הציפור
שירותי פיירול בהודו

בשנים האחרונות יחסי הודו-ישראל הרקיעו שחקים. אחרי שנים של יחסים קרים במאה הקודמת, מאז נפילת הגוש הסובייטי, שתי המדינות כוננו יחסים דיפלומטיים תקינים. בעשור האחרון,

קרא עוד »
כדור של ברזיל
שירותי פיירול בברזיל

לישראל יחסים רציפים עם ברזיל מאז קום המדינה. בעשור הקודם, קשרי המסחר נאמדו בגובה 1.5 מיליארד דולר. השווקים הנפוצים לפעילויות של עסקים ישראלים בברזיל הם

קרא עוד »
רשת תקשורת בין אנשים
שירותי פיירול בארה״ב

עסקים ישראלים המעוניינים להרחיב את פעילותם העסקית לארה״ב עומדים בפני אתגרים רבים. אחד האתגרים המשמעותיים נובע מההחלטה האם להקים מחלקת משאבי אנוש במדינת היעד. הפעלת

קרא עוד »
 

המאמרים החמים

מציאת עובדים לחברה

על מציאת עובדים לחברה בהייטק בחוץ לארץ מציאת עובדים לחברה בחוץ לארץ מערבת שיקולים הקשורים גם לדיני עבודה בחו”ל. אמנם במקרים רבים רמת השכר עולה משמעותית

קראו עוד >>
פיתוח עסקי

על פיתוח עסקי ומיקור חוץ בעולם ההייטק הישראלי והעולמי הנושא של פיתוח עסקי ומיקור חוץ רלוונטי משני כיוונים מנוגדים. מיקור חוץ של פעילות עסקית ישראלית לעובדים ברמה

קראו עוד >>
דילוג לתוכן