שירותי פיירול בברזיל

כדור של ברזיל

מאמרים בנושא

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
תוכן עניינים

לישראל יחסים רציפים עם ברזיל מאז קום המדינה. בעשור הקודם, קשרי המסחר נאמדו בגובה 1.5 מיליארד דולר. השווקים הנפוצים לפעילויות של עסקים ישראלים בברזיל הם השוק הרפואי, הביטחון, תקשורת ועוד.

חברות ישראליות רבות מעוניינות לנצל את היתרונות היחסיים הקיימים בהפעלת פעילות עסקית בברזיל. העסקה באמצעות שיטת הפיירול מהווה פתרון יעיל המסייע להתגבר על המכשולים האדמיניסטרטיביים הרבים, וכל זאת תוך ייעול הפעילות העסקית ומקסום הרווחים הכלכליים של החברות הישראליות הפועלות בברזיל. 

׳אדקו׳ ישראל, חברת ניהול פתרונות עסקיים, מספקת שירותי פיירול ב-66 מדינות ברחבי העולם, וביניהן גם בברזיל. 

המשיכו לקרוא!

 

מהי העסקה באמצעות שיטת הפיירול? 

בעולם התעסוקה מקובלות שלוש שיטות העסקה – העסקה ישירה, פיירול ומיקור חוץ. באמצעות שיטת הפיירול, יש שילוב של היתרונות הנמצאים בהעסקה ישירה ובמיקור חוץ, תוך השמטה של החסרונות בשיטות אלו. שיטת הפיירול מתנהלת בצורה הבאה: היחסים המקצועיים הכרוכים באיתור, מיון, גיוס וניהול מקצועי של העובדים – מתבצעים על ידי הלקוח.

אבל, בכדי לחסוך את החסרונות הטמונים בהעסקה ישירה, כל היחסים האדמיניסטרטיביים המתנהלים בדרך כלל בין מחלקת משאבי האנוש לבין העובדים, לרבות תשלומי המשכורות, הבטחת זכויות עובדים וכו׳ – מתבצעים על ידי חברת הפיירול.

בשונה ממיקור חוץ, בה החברה מוציאה מתחום אחריותה את ביצועו של פרויקט מסוים, בשיטת הפיירול, החברה הישראלית יכולה להבטיח שהעשייה העסקית עומדת בסטנדרטים של החברה. אולם, בשונה מהעסקה ישירה – כל האחריות לטיפול בהיבט האדמיניסטרטיבי עוברת לידי חברת הפיירול. כך, שירותי הפיירול מהווים שיטת העסקה המשלבת בין העסקה ישירה למיקור חוץ בצורה אופטימלית. 

כדי לפעול בברזיל בצורה אפקטיבית, חשוב להכיר את המאפיינים המרכזיים של המגזר העסקי במדינה.

 

מהם המאפיינים הייחודים של דיני המס בברזיל?

ברזיל ידועה בתור מדינה בעלת שיעורי מס גבוהים מאוד, אשר משפיעים על מעסיקים ועובדים כאחד. מעסיקים מחויבים לשלם כ-80% מהמשכורת לביטוח לאומי. כך למשל, אם עובד מרוויח 100,000 ריאל ברזילאי, המעסיק יידרש לשלם בפועל 180,000 ריאל. בנוסף, מעסיקים נדרשים גם לשלם 15% מסך ההכנסה החייבת של החברה. 

 

מה נדרש כדי להפעיל שירותי פיירול בברזיל?

התשלום עבור שירותי הפיירול חייב להתבצע במטבע המקומי. לעובדה זו יש השלכות על התנהלות הלקוח לאור העובדה שהחברה הישראלית תידרש להשקיע זמן ומשאבים להמרת מט״ח ולתכנון מועדי התשלומים כדי שהעלויות הנלוות יהיו מינימליות. 

 

העסקה ופיטורין בברזיל – איך עושים את זה נכון?

חשוב להתייחס להיבטים הבאים בעת העסקת עובדים בברזיל: 

 

פיטורין: 

מומלץ להכין חוזה העסקה ברור בשפה המקומית בברזיל – פורטוגזית. 

היות ובברזיל חלים דיני עבודה המגנים על העובדים בצורה מחמירה יחסית, רצוי שהתנאים בהם עובדים יפוטרו יהיו מאוד מפורשים וברורים. פיצויי פיטורין בדרך כלל כוללים: תשלום ימי החופשה הנותרים, בונוס חג המולד בהתאם לחודשי ההעסקה בשנת הכספים, ועוד. 

 

שעות נוספות: 

תשלום שעות נוספות מחויב להיות גבוה ב-50% לפחות מהשכר השעתי. עבודה ביום ראשון דורשת אישור מיוחד ותשלום כפול של השכר הקבוע.

 

חופשות: 

עובדים שהשלימו שנת עבודה מלאה זכאים ל-30 ימי חופש. עובדים מחויבים לממש את ימי החופש בשנה העוקבת. במידה ועובד מסרב לממש את ימי החופש – מעסיק יהיה מחויב לשלם כפליים עבור כל יום חופש.

 

חופשת לידה: 

נשים זכאיות ל-120 ימי חופשת לידה בתשלום. ניתן להאריך את תקופה זו ב-60 ימים נוספים.

 

חוקי מגן: 

בברזיל ישנם חוקי מגן רבים, לרבות שכר מינימום, כמות שעות עבודה מקסימלית ביום ובשבוע, בונוס בשנת העבודה השנייה – בונוס בגובה משכורת נוספת, שותפות ברווחי החברה, תשלומי ביטוח לאומי ועוד.

אי עמידה בדרישות הדין בברזיל עלולה לגרור סנקציות חמורות כמו קנסות, שלילת היתרי העסקה ועוד. לאור המאפיינים הייחודיים של המגזר העסקי בברזיל – מומלץ להסתייע בשירותיו של גורם המתמחה בהעסקה ובניהול עסקים בברזיל.

 

׳אדקו׳ ישראל – מי אנחנו?

שיטת הפיירול מאפשרת לחברות להימנע מהחזקת מחלקת משאבי אנוש במדינה זרה, ובכך – לשמור על זריזות וגמישות עסקית, לחסוך את הצורך בהתעסקויות רגולטוריות מקומיות הנוגעות להעסקה, לשמור על עצמאותה העסקית של החברה בעת הפעילות בחו״ל ועוד.

באמצעות שירותי פיירול ניתן להימנע מטעויות יקרות אשר נגרמות כתוצאה מחוסר ניסיון בפעילות עסקית במדינת היעד. השימוש בשירותי פיירול חוסך משאבים וזמן ומסייע למקסם רווחים במדינת היעד, ועל ידי כך, ניתן לפעול בברזיל בצורה היעילה ביותר.

קבוצת ׳אדקו׳ פועלת ב-66 מדינות ברחבי העולם, וביניהן גם בברזיל. ׳אדקו׳ ישראל הינה הנציגה הישראלית של החברה הגלובלית המספקת ללקוחותיה ייעוץ וליווי מקצועי במגוון רחב של שירותים, לרבות – העסקה בשיטות שונות, ניהול משאבי אנוש, ייעוץ בנושאי רגולציה מקומית, ניהול פעילות עסקית ומתן כלל פתרונות עסקיים, ניהול וייעוץ פיננסי, מתן שירותים גלובליים ללא צורך בישות משפטית בחו״ל ועוד.

בעזרת ׳אדקו׳ ישראל ניתן לנהל פעילות עסקית בברזיל מבלי לעסוק ברגולציות הכרוכות בכך. חברות ישראליות יכולות לפעול בצורה יעילה ומיטבית בידיעה ש׳אדקו׳ ישראל מטפלת בשבילן בכל הסוגיות האדמיניסטרטיביות במדינות בהן הן פועלות. נשמח לעמוד לשירותכם לסייע גם לחברתכם להצליח ולהרחיב את פעילותה העסקית בברזיל! 

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
  דילוג לתוכן