פיירול בינלאומי

חברות רבות משקיעות זמן ומשאבים בכל הנוגע להיבט הטכני של העסקת עובדים – תשלומים לעובד, תשלומים למס הכנסה, הבטחת תנאים סוציאליים, זכויות של העובדים ועוד.

חברות רבות הבינו את הפוטנציאל העסקי והסיוע הניתן מכך, והחלו להסתייע בשירותי העסקה באמצעות שיטת פיירול (Payroll). שיטה זו מסירה מהחברות את האחריות לטיפול בהיבט האדמיניסטרטיבי הקשור להעסקת עובדים ומעבירות אותה לחברת הפיירול.

׳אדקו׳ ישראל הינה חברת ניהול פתרונות עסקיים, המספקת שירותי פיירול ב-66 מדינות ברחבי העולם.

מהם שירותי פיירול? כיצד עובדת שיטת הפיירול? מתי כדאי להשתמש בשירותי פיירול בינלאומי?

על כל אלו ועוד תוכלו ללמוד במאמר הבא!

המשיכו לקרוא!

 

מהם ההיבטים החשובים ביחסי עובד מעביד?

כאשר מתייחסים ליחסי עובד-מעביד, הנטייה היא לחשוב רק על ההיבט המקצועי בו המעסיק בוחר את העובדים על פי כישוריהם ובהתאם לצרכי החברה, והעובדים – מספקים לחברה תוצר בהתאם לדרישותיה. רמת התוצר משתקפת ביכולותיהם של העובדים בתהליך המיון ובהתאם להתפתחות המקצועית שלהם של צבירת הניסיון בעבודה.

אולם, יחסי עובד-מעביד מורכבים גם מקשר אדמיניסטרטיבי המתבסס על דיני עבודה, ודינים אלו עלולים להיות שונים בין מדינה למדינה. על מנת להעסיק עובדים, המעסיק נדרש לגייס את העובדים לשורותיו, לשלם להם תשלום משכורת קבועה ולדאוג לכך שיקבלו תנאים סוציאליים, בהתאם למה שקבוע בחוק במדינה בה החברה פועלת. בכדאי לחסוך את החובה הכרוכה בעיסוק האדמיניסטרטיבי, ועל ידי כך לחסוך זמן ומשאבים רבים יקרים, ׳אדקו׳ ישראל מציעה פתרונות ניהול עסקיים המתאימים לכל חברה בהתאם לצרכיה.

 

מה הם שירותי הפיירול הבינלאומי של ׳אדקו׳ ישראל?

היחסים האדמיניסטרטיביים הכרוכים בהעסקת עובדים לרוב מטופלים על ידי מחלקת משאבי האנוש של החברה.

שיטת פיירול (Payroll) מעבירה לחברה חיצונית את כל האחריות לטיפול בהיבטים אלו, ועל ידי כך, החברה מנהלת את העובדים מבחינה המקצועית, ואילו את כל ההיבטים הבירוקרטיים, ביניהם תשלום שכר, מתן זכויות ותנאים סוציאליים וכדומה – מנוהלים על ידי חברת הפיירול – ׳אדקו׳ ישראל.

שירותי פיירול הבינלאומי של ‘אדקו’ ישראל, מאפשרת לחברות להעסיק ביתר קלות עובדות ועובדים בארץ ובחו״ל. הניהול והאחריות לעמידה בדרישות ובחוקים המקומיים מוסרת עליהן, ובכך, ההעסקה עצמה עבור החברות הופכת למקצועית ולפשוטה יותר, למרות שלא פעם היא מתנהלת במדינות שונות.

 

כיצד עובדת שיטת הפיירול של ׳אדקו׳ ישראל?

בשירותי פיירול, בניגוד לשירותי מיקור חוץ, האחריות לאיתור וגיוס של העובדים מצוי בידי החברה, ולא בידי חברת ‘אדקו’. לאחר קבלת ההחלטה באשר לתחילת העסקה, שירותי הפיירול של ‘אדקו’ נכנסים לתמונה, והיא מטפלת בכל ההיבטים המינהליים- אדמיניסטרטיביים הנובעים ביחסי העובד-מעביד. היא דואגת לתשלום השכר לעובדים על כל רבדיו, אחראית לעמידה בדרישות החוקיות והרגולטוריות ועוד.

באמצעות חלוקת אחריות זו, ניתנת לחברה מלוא העצמאות בבחירת עובדיה, לרבות ניהול תהליכי האיתור, המיון והגיוס, ובאותה נשימה, נחסכת מהחברה כל ההתעסקות האדמיניסטרטיבית הכרוכה בכך. עובדה זו המהווה יתרון מובהק למצבים רבים.

 

כיצד מחושב שכר העבודה בפיירול בינלאומי?

בכל הנוגע לחישוב השכר, אין הבדל מהותי בין התנהלותה של חברת פיירול לזו של מחלקת שכר פנימית. חשוב לזכור שהשכר (לרבות חופשות, הפרשות לפנסיה וכו׳) צריך להיות מעודכן מעת לעת בהתאם לשינויים אפשריים בחוקים במדינה בה מתבצעת ההעסקה – ובהיבט זה לחברת פיירול בינלאומי כ-‘אדקו’ ישראל, יש יתרון על פני החברה המעסיקה.

חברת ‘אדקו’ ישראל מתמחה ברגולציה המקומית של כל מדינה בשל פריסתה העולמית, ומקדישה משאבים להכרת דיני העבודה המקומיים בצורה מיטבית. כך החברה הלקוחה יכולה לפעול בצורה עצמאית בידיעה שהיא פועלת כחוק.

 

מהם היתרונות בשירותי פיירול בינלאומיים?

היתרון המרכזי בשירותי פיירול בינלאומיים הוא החיסכון המשמעותי בזמן ובמשאבי החברה. החזקה של מחלקת משאבי אנוש בחברה עלולה להיות לא כלכלית בתנאים מסוימים – במיוחד כאשר ישנה העסקה של גורמים בחו”ל, ואילו שיטת הפיירול נותנת מענה למצבים כאלו.

לדוגמא, כאשר חברה ישראלית פועלת בחו״ל לצורך פרויקט זמני או קבוע – במקום להקצות משאבים נוספים להקמת מחלקת משאבי אנוש, היא נעזרת בשירותי פיירול המאפשרים לה לפעול בצורה יעילה וחסכונית.

יתרון נוסף של שירותי פיירול בינלאומיים הוא הידע המקצועי הרחב שיש לחברת ‘אדקו’ ישראל בכל הנוגע לפתרונות העסקה וביניהם בשירותי פיירול.

‘אדקו’ ישראל בקיעה ביותר בכל הנוגע לרגולציה המקומית הקשורה להבטחת תנאי עבודה מינימליים, לרבות שכר מינימום, חופשות, ביטוח לאומי, זכויות ועוד. שירותי הפיירול של ׳אדקו׳ חוסכים זמן ומשאבים עבור לקוחותיה ומעניקים להן הגנה מפני חשיפות משפטיות הנובעות מתוך חוסר בקיעות בדין המקומי.

 

מתי כדאי להשתמש בשירותי פיירול בינלאומי?

כל עסק או חברה המעוניינים בכך, יכולים לשכור שירותי פיירול בקלות. באמצעות שירותי פיירול ניתן ליהנות מעצמאות מקסימלית בגיוס ואיתור עובדים, ובמקביל, ליהנות מחופש מוחלט מענייני אדמיניסטרציה ובירוקרטיה הנובעים מהעסקת עובדים.

שירותי פיירול משתלמים ביותר כאשר מדובר בהעסקה היא של עובדים זרים בישראל או כאשר חברה ישראלית פועלת בחו״ל. ישנם שלושה מקרים טיפוסיים בהם כדאי לחברה לפנות לשירותי פיירול בינלאומי של ‘אדקו ישראל:

ראשית, כאשר לחברה יש מחלקת משאבי אנוש, אך מכיוון שמדובר בהעסקה בינלאומית – החברה הישראלית תעדיף להעביר את הטיפול האדמיניסטרטיבי בעובדים המועסקים בחו״ל לחברה חיצונית.

שנית, ייתכן מצב בו חברה כלל לא מעוניינת להחזיק מחלקת משאבי אנוש משל עצמה ותעדיף להעסיק את כל עובדיה – בארץ ובחו”ל – באמצעות חברת פיירול.

שלישית, ישנם מצבים בהם החברה מגייסת עובדים לטווח זמן מוגבל, ומעוניינת לחסוך את העלויות השוליות הכרוכות בביצוע תהליך העסקה מלא.

למרות האפשרות לבצע מיקור חוץ, החברה עדיין תרצה לשלוט בתהליך הגיוס וההעסקה של העובדים. שירותי פיירול יסירו מהחברה את האחריות לכל העיסוק הבירוקרטי, ויותירו בידיה את הטיפול ביחסים המקצועיים בלבד.

 

לסיכום – ׳אדקו׳ ישראל – מי אנחנו?

שירותי פיירול מקלים על חברות רבות לאור העובדה שהם מאפשרים לחברות להתמקד אך ורק בפן המקצועי, ללא דאגה לפן האדמיניסטרטיבי הכרוך בהעסקת עובדים. שימוש בשירותי פיירול, הופכת את ‘אדקו’ ישראל לגורם האחראי לביצוע התשלומים לעובדים, הפרשות לקרנות הפנסיה השונות, הפרשות לביטוח לאומי ועוד.

 כאשר מדובר בהעסקת עובדים בחו”ל, היתרון בשירותי פיירול בינלאומי של ‘אדקו’ ישראל גדל פי כמה, וזאת לאור העובדה שנחסכת לחברה הלקוחה הצורך להכיר לעומק את הדין במדינת היעד.

 שירותי פיירול בינלאומי חוסכים עבור חברות זמן ומשאבים יקרים מפז. ׳אדקו׳ ישראל הינה חברת ניהול פתרונות עסקיים המספקת שירותים ללקוחות רבים ב-66 מדינות ברחבי לעולם.

׳אדקו׳ מספקת ללקוחותיה שירותים מגוונים, לרבות שירותי פיירול (Payroll). כמו כן ניתן להיעזר בשירותים נוספים שמספקת ׳אדקו׳ ישראל ביניהם ניתוחי שוק, שירותים פיננסיים, ייעוץ סמנכ”ל כספים, תפעול וניהול רגולציות במדינות הייעד, ועוד.

 ‘אדקו’ ישראל מספקת שירותים אלו לחברות בארץ ובחו”ל גם ללא יישות משפטית במדינה הרצויה.

צרו קשר לייעוץ ראשוני! נשמח לשמוע על הפרויקט שלכם ולעזור לכם לקדם אותו עוד היום!

  דילוג לתוכן