עבודה בחברה ישראלית בארה״ב

כדור הארץ כחול לבן

מאמרים בנושא

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
תוכן עניינים

בעשורים האחרונים, לאור ההתפתחות הטכנולוגית המשמעותית, אפשרויות התעסוקה התרחבו בצורה יוצאת דופן. במקום לחפש עבודה בשוק המקומי בישראל, ניתן למצוא עבודה בכל מדינה בעולם ובארה״ב בפרט. ארה״ב היא אחת משווקי העבודה המבוקשים בעולם. 

ישראלים רבים המעוניינים לעבוד בשוק העבודה האמריקאי בוחרים לעבוד דווקא בחברות ישראליות בארה״ב. לבחירה זו יתרונות רבים, ביניהם יתרונות בירוקרטיים, תרבותיים, כלכליים ועוד. ׳אדקו׳ ישראל, חברת ניהול פתרונות עסקיים, מעניקה שירותי השמה ללקוחותיה בארה״ב ובעולם. 

למה לעבוד בחברה ישראלית בארה״ב? באילו תחומים פועלות חברות ישראליות בארה״ב? איך מאתרים משרות בחברות ישראליות בארה״ב?

על כל אלו ועוד תוכלו ללמוד במאמר הבא!

 

מהן אפשרויות ההעסקה בארה״ב?

הסיבות לעבודה בארה״ב יחסית ברורות. שוק העבודה האמריקאי הינו מהמפותחים בעולם. אפשרויות התעסוקה כמעט אינסופיות, התנאים מעולים, וכמובן – הניסיון הנרכש בארה״ב מוערך מאוד בכל מקום בעולם. ישראלים יכולים למצוא עבודה בארה״ב כמעט בכל תחום שניתן לחשוב עליו. 

אפשרויות ההעסקה בארה״ב מתחלקות לשני סוגי עבודות:

 

עבודות זמניות:

מרבית הישראלים המעוניינים לעבוד בעבודות זמניות עושים זאת על מנת להרוויח כמה שיותר כסף בזמן הקצר ביותר, או לחלופין, לחוות חוויה תרבותית מעשירה בזמן קצר. משרות אלו בדרך כלל אינן דורשות ניסיון קודם בתחום הרלוונטי – העובדים רוכשים את המיומנויות הנדרשות במהלך עבודתם. התחומים הפופולריים לעבודות זמניות בארה״ב הם מכירות, הובלות, ניקיון, הדרכת נוער במחנות קיץ ועוד.

עבור עבודות זמניות, במיוחד בארה״ב, מומלץ להימנע מהגעה למדינה ללא אשרת עבודה מסודרת וחיפוש עבודה תוך כדי תנועה. מצב זה גורם לחוסר וודאות שניתן וכדאי למנוע. על מנת לעבוד בארה״ב בצורה חוקית – מעסיק נדרש לבקש מהרשויות אשרת עבודה לפני שהעובד מתחיל לעבוד.

בנוסף, ארה״ב היא מדינה בעלת עלות מחייה יחסית גבוהה. לאור האמור לעיל, ללא תעסוקה מובטחת – הגעה ללא עבודה עלולה להוביל לקשיים כלכליים משמעותיים. מומלץ לבצע מחקר מעמיק ולפנות לראיונות עבודה בקרב כלל המעסיקים הרלוונטיים. לייעול התהליך, ניתן לפנות לייעוץ בנושאי השמה בחברת ׳אדקו׳ ישראל, אשר ביכולתה לסייע במציאת עבודה בכל מדינה בארה״ב ובכל תחום רלוונטי.

 

עבודות קבועות:

 מדובר בעיקר בעובדים בעלי מקצוע מוגדר אשר מעוניינים להשתקע בארה״ב לטווחי זמן ארוכים יחסית, כמו למשל, עורכי דין, רואי חשבון, רופאים, מהנדסים, מתכנתים ועוד . בחלק ממשרות אלו החברה המעסיקה תסייע בהנפקת אשרות עבודה באופן המקל על המעבר. 

במידה ועובדים קיבלו הצעת רילוקיישן במהלך עבודתם בישראל, הדבר חוסך את מרבית הדאגות וההתעסקויות, מכיוון שהחברה בדרך כלל תדאג לאשרות שהייה ועבודה, משכורת גבוה מאוד ולעיתים גם מימון חלקי או מלא של המגורים. 

 

למה לעבוד בחברה ישראלית בארה״ב?

לאחר קבלת ההחלטה לעבוד בארה״ב, נשאלת השאלה – מדוע כדאי לעבוד דווקא בחברה ישראלית?

ובכן, העתקת החיים לארה״ב, במיוחד כשמדובר ברילוקיישן של משפחה שלמה, מהווה חוויה מורכבת. ישנם קשיי הסתגלות בפן האישי, ובעיקר – התעסקות בירוקרטית מפרכת. ארה״ב היא מדינה שקשה להשיג בה אשרות עבודה, וגם לאחר השגתן, יש שלבים רבים שצריך לעבור עד שניתן להתמקם באופן מלא. 

היתרון הבולט של חברות ישראליות הוא שיש להן תמריץ לסייע לעובדים ישראלים לקבל את האישורים הנדרשים, ובחלק מהמקרים החברה תסייע בפנייה לרשויות על מנת להשיג את האשרות הנדרשות עבור עובדיה. באופן זה ניתן להקל על המעבר מישראל לארה״ב. 

בנוסף, במקרים רבים לישראלים יהיה יותר קל למצוא עבודה בחברה ישראלית. למרות שמדובר בשוק בעל היצע עובדים עצום, לישראלים רבים יהיה יתרון בהליכי המיון של חברות כאלו לאור מוסר העבודה הישראלי הגבוה וזהותם התרבותית המוכרת. 

 

איך מאתרים עבודות בחברות ישראליות בארה״ב?

ישנן חברות ישראליות רבות ברחבי ארה״ב הפועלות כמעט בכל תחום אפשרי. רבים סבורים כי בעידן הטכנולוגי של ימינו הדרך הטובה ביותר היא לחפש משרות באמצעות שימוש ברשתות החברתיות, אולם כשמדובר במעבר למדינה זרה, ובמיוחד כשמדובר במעבר לצורך עבודה, מומלץ לעשות זאת בצורה מסודרת ונכונה. דרך חברת ‘אדקו’ ישראל ניתן למצוא את אפשרויות ההעסקה האטרקטיביות ביותר הקיימות בארה”ב.

׳אדקו׳ ישראל הינה חברת משאבי אנוש וניהול פרויקטים אשר מספקת שלל פתרונות ניהול לעסקים ברחבי העולם, ובין היתר גם בארצות הברית. מבין שירותיה הרבים, מספקת ׳אדקו׳ ישראל שירותי השמה בארה״ב, כאשר מומחיותה באה לידי ביטוי בהתאמה האידיאלית בין צרכי המועמד לצרכיה של החברה המגייסת הלקוחה.

 

טרם קבלת ההחלטה למעבר מדינה חשוב לדעת כמה פרטים חשובים.

קבלו כמה טיפים חשובים:

  • ביצוע סקר שוק – טרם חתימה על חוזה עבודה מול מעסיק בארה״ב, יש לבצע בדיקת נאותות של כל האפשרויות העומדות בפניכם. היות וייתכן שתתחילו לעבוד בחברה לפני שביקרתם בה, חשוב לוודא שמדובר במקום שטוב לעבוד בו. יש לבדוק את אופי החברה, מוניטין, סוג חדרי העבודה (open space בהשוואה למשרדים אישיים וכו׳) ועוד. 
  • תנאי עבודה מעבר למשכורת, יש לברר האם החברה הישראלית מכסה את הוצאות המגורים והנסיעות. יתירה מכך, מומלץ לברר האם החברה הישראלית תשתתף בהוצאות כרטיסי הטיסה והנסיעות מהשדה לעיר המגורים עם הגעתכם למדינה.
  • תנאי מחייה מומלץ לברר האם החברה הישראלית מסייעת לעובדיה במציאת דיור הולם בקרבה למקום העבודה. בנוסף, במידה ואין לכם כוונה לרכוש או לשכור רכב, יש לבדוק האם קיימת תחבורה ציבורית נגישה במקום בשעות בהם תעבדו. 
  • חישוב תקציב ארה״ב היא מדינה בעלת יוקר מחייה יחסית גבוה, למרות המשכורות המרשימות. לפני שעוברים לארה״ב ומתחילים לעבוד בחברה ישראלית, מומלץ לבצע חישוב של ההכנסה הצפויה לאחר קיזוז תשלומי מס, הפרשות לפנסיה וביטוח לאומי, הוצאות קבועות משוערות וכל הכלול בכך. באמצעות חישוב תקציב חודשי משוער תוכלו לחשב את כדאיות המעבר ואת איכות החיים שתוכלו לקיים במקום.
  • ביטוח בריאות הדבר האחרון שכדאי לעשות זה לשהות בארה״ב ללא כיסוי רפואי. במידה וחס וחלילה משהו יקרה, העלויות של כל טיפול רפואי, החל מצינון קל וכלה באשפוז מציל חיים בבית החולים – עלולות להגיע לסכומים בלתי סבירים בעליל. כיסוי רפואי ייתן לכם את הביטחון בכך שתוכלו לטפל בעצמכם בלי לחשוש מהעלות הכרוכה.
  • חיי קהילהההסתגלות למקום חדש עלולה להיות מאתגרת וקשה. מומלץ בחום לבצע מחקר ולבדוק האם ישנן קהילות המתאימות לאופי שלכם במקום המגורים המיועד. כך למשל, ניתן לבדוק אם קיימות קהילות יהודיות וישראליות בסביבה, האם יש קבוצות המבצעות פעילות ספורטיבית או חברתית מסוימת ועוד. הבנת אופי המקום ומציאת דרכים להתחבר לקהילה – עוד לפני ההגעה למדינת היעד, יכולה להקל על קשיי ההסתגלות בצורה משמעותית. 

 

בדיוק לשם כך רצוי לפנות לחברת ‘אדקו’ ישראל שתוכל לספק לכם את המידע הרלוונטי בשבילכם טרם קבלת החלטה כלשהי, באם מדובר במשרה שמתאימה לכם ובחברה שתואמת את ציפיותיכם. 

‘אדקו’ ישראל הינה חברת ניהול פתרונות עסקיים גלובלית הפועלת ב-66 מדינות מסביב לעולם. בעזרתה של ‘אדקו’, חברות ישראליות וזרות ברחבי העולם מקבלות את המענה הדרוש ביותר לצרכיהם העסקיים ללא פשרות.

הידע הנרחב וניסיונה הרב של ‘אדקו’ ישראל בשווקים הרבים בעולם מאפשרים לה לספק, הן לחברות הלקוחות שלה והן למועמדים שמגיעים דרכה, את הכלים והידע הנדרש עבורם. בין מגוון הרחב שמציעה ניתן למצוא שירותי משאבי אנוש, ניהול פיננסי, ייעוץ של סמנכ”ל כספים, סקרי שוק, גיוס והשמת בכירים ועוד היצע אדיר של אפשרויות.

נשמח לעמוד לשירותכם לכל שאלה.

מחכים לכם.

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
דילוג לתוכן