מיקור חוץ להייטק

תוכן עניינים

חברות הייטק רבות עומדות מול אתגרים מקצועיים רבים. ככל שחברת הייטק צומחת – כך גוברים האתגרים. ישנם מצבים רבים בהם חברת הייטק תיתקל במשימה החוגרת מתחום מומחיותה המרכזי, או לחלופין, מצבים בהם חברת ההייטק נמצאת בעומס יתר.

בשני המצבים הללו, חברות הייטק בדרך כלל יפנו לגורמי מקצוע מחוץ לחברה על מנת לבצע משימה נקודתית. לאור הגישה לשוק הגלובלי – לעיתים רבות הפניה היא לגורם מקצוע בחו״ל המציע מחיר תחרותי ובאיכות גבוהה.

אחת הדרכים המרכזיות להעסיק עובדים מחוץ לחברה מכונה מיקור חוץ (Outsourcing). ׳אדקו׳, חברת ניהול פתרונות עסקיים, מעניקה ללקוחותיה בתחום ההייטק שירותי מיקור חוץ בארץ ובחו״ל. 

מהו מיקור חוץ? מהם היתרונות במיקור חוץ? למה לבצע מיקור חוץ באמצעות ׳אדקו׳ ישראל? 

על כל אלו ועוד תוכלו ללמוד במאמר הבא!

 

מהו זה מיקור חוץ להייטק?

לחברות הייטק יש מספר אפשרויות כאשר מדובר בהעסקת עובדים. שיטות ההעסקה המוכרות הן העסקה ישירה, פיירול (Payroll) ומיקור חוץ (Outsourcing). לכל צורת העסקה יש יתרונות וחסרונות, ולכן מומלץ לבצע מחקר מקדים בנוגע לסוג הפרויקט שיש לבצע, ואחר כך לבחור את צורת ההעסקה האופטימלית לצרכים של חברת ההייטק.

מיקור חוץ היא שיטה בה החברה מעבירה משימה מסוימת לביצוע על ידי גורם חיצוני. ברוב המקרים מדובר בפעילות החורגת מתחום מומחיותה של חברת ההייטק, או כאשר החברה נמצאת במצב של עומס חריג הדורש סיוע. אפשר להשתמש במיקור חוץ בכל תחום ולקבל שירות מאנשי מקצוע בארץ ובעולם. 

מיקור חוץ מאפשר לחברות הייטק להימנע מהסתת משאבים לתחום זר, חוסך התנהלות בירוקרטית הנובעת מהעסקה ישירה, ובכך, מאפשר לחברות ההייטק להתמקד ולהשקיע את מלוא משאביהן להצלחתן העסקית. 

 

מיקור חוץ בהייטק – היתרונות המרכזיים שכדאי להכיר

היתרון החשוב ביותר עבור החברות הוא בדרך כלל החסכון במשאבים. כאשר חברות הייטק מבצעות מיקור חוץ, הן מאפשרות הזדמנות פז לחסוך בעלויות. 

ישנן שתי חלופות שניתן לבצע במקום מיקור חוץ – ראשית, ניתן להכשיר עובדים בחברה לביצוע הפרויקט. כאשר מדובר בפרויקט החורג מתחום מומחיות החברה, מדובר בהסטת משאבים שלעיתים עלולה להיות יקרה ומיותרת.

אפשרות נוספת היא לגייס עובדים חדשים המתמחים בביצוע המשימה הדרושה. מן הסתם שגיוס עובדים מחייב התעסקות נוספת עבור מחלקות המש”א עם נושאים רבים, לרבות משא ומתן על שכר קבוע, החתמה על חוזה עבודה, דאגה לתנאים סוציאליים והתעסקות כללית עם סוגיית כוח האדם ועוד.

על מנת להקל על חברות ההייטק, ניתן במקום זאת להוציא את הפרויקט לגורם חיצוני המתמחה בביצוע הפרויקט הספציפי שיש לבצע. ענף ההייטק מאופיין בעבודה בקצב מהיר תוך טיפול בבעיות בזמן אמת. ככל שניתן לחסוך יותר זמן עבור החברה – ניתנת לה האפשרות לבצע את המשימות הדחופות ביותר.

באמצעות מיקור החוץ של חברת ‘אדקו’ ישראל, חברות ההייטק הלקוחות מקבלות מוצר מוגמר תוך התעסקות מינימלית וחיסכון רב של משאבים וזמן יקר.

 

מיקור חוץ להייטק – מהם האתגרים המרכזיים?

מיקור חוץ מהווה פתרון אידאלי עבור חברות רבות בתחום ההייטק. ניתן למצוא גורמי מקצוע במחיר תחרותי בארץ ובעולם, להגדיר עבורם דד ליין מדויק, ולקבל מוצר סופי תוך השקעה פחותה של זמן ומשאבים של חברת ההייטק. אולם, על מנת לבצע מיקור חוץ בצורה האופטימלית ביותר – צריך להכיר את המכשולים המרכזיים וכיצד להתגבר עליהם:

 

הגדרת הפרויקט

מומלץ מאוד לאפיין במדויק את השירות הנדרש. הסיבה המרכזית לכך היא כדי שיהיה אפשר למצוא את האדם הנכון לביצוע המשימה. על פניו מדובר במשימה פשוטה ואף מובנת מאליה, אולם ללא הגדרה ואפיון מדויק, התהליך יהיה פחות יעיל ועלול להביא לכשלים בהמשך.

 

מציאת המקור המתאים

כדי לקבל את המוצר הטוב ביותר, צריך את אנשי המקצוע הטובים ביותר. ההיבטים המשפיעים על זהות בעלי המקצוע המתאימים נוגעים לניסיון בתחום, הכשרה מקצועית, יכולת עמידה בדד ליין שהוגדר ועוד. 

 

רגולציה

סביר להניח שכל חברות ההייטק מעוניינות למצוא גורם מקצוע, להטיל עליו את ביצוע הפרויקט, ולבסוף, לקבל מוצר ברמה סופית תוך התעסקות מינימלית. למרות זאת, צריך לזכור שמיקור חוץ נהיה יותר מורכב ככל שהמשימה שיש לבצע יותר מורכבת, לכן חשוב לפנות לחברה גלובלית ומנוסה בתחומה כחברת ‘אדקו’, אשר מכירה היטב את כל החוקים והרגולציות המקומיות הנדרשות.

 

האם ניתן לבצע מיקור חוץ באופן עצמאי? באופן עקרוני התשובה היא חיובית, אולם בהתבוננות מעמיקה יותר ניתן לראות שמדובר בסוגיה מורכבת מאוד שיש לשקול לפני פעולה.

על מנת לנהל פרויקט מיקור חוץ באופן עצמאי ובצורה אופטימלית, חברת ההייטק תהיה צריכה להבין את הפרויקט בצורה מלאה ומקיפה – היא תצטרך למצוא את כל העובדים המתאימים, להיות אחראית לזמני הביצוע, להכיר את הזכויות והשכר המקובל במדינות השונות, ועוד, ולהוציא את כל את להוציא לפועל בצורה מדויקת.

בנוסף לכך, מיקור חוץ עצמאי יחייב את חברת ההייטק להסיט הרבה משאבים לביצוע הפרויקט, לרבות זמן, כסף ועוד. הטיפול וניהול הפרויקט יתבצעו בשילוב מאמצים של מחלקת משאבי האנוש לבין פיקוח חברת ההייטק על הביצוע בפועל. 

ביצוע של מיקור חוץ עצמאי לא מתאים לכל מצב ולכל חברה. כמעט בכל פרויקט רחב היקף, לא ישתלם לחברת ההייטק לפעול לבדה, ולא פעם, החלטה שכזו עלולה לגרור טעויות ולהוביל לבזבוז משאבים וזמן.

 

מיקור החוץ של ׳אדקו׳ ישראל

חברת ‘אדקו’ ישראל הינה נציגה של החברה הגלובלית ‘אדקו’ הפועלת ב-66 מדינות ברחבי העולם ולה הניסיון, ידע והכלים לביצוע מיקור חוץ לחברות הייטק. באמצעות קשריה הגלובליים הרבים, יכולה ‘אדקו’ ישראל לספק ללקוחותיה בתחום ההייטק את השירות המשובח ביותר, מתוך היכרות מעמיקה את צרכיה העסקיים ובכך לחסוך לחברות טעויות אפשריות ולייעל את התנהלותן.

חברות הייטק רבות מקבלות מחברת ‘אדקו’ ישראל שירותים שונים הכוללים פתרונות עסקיים כגון: ניהול פרויקטים, ייעוץ פיננסי, שיטות השמה, ניהול כ”א ועוד. 

חברות הייטק ישראליות המסתייעות בשירותיה של ׳אדקו׳ מעידות כי הן מקבלות את השירות והייעוץ הטוב ביותר שיש. על ידי עבודה משותפת עם ‘אדקו’ תוכל חברתכם לעסוק בתחום פעילותכם העסקי ואף להתרחב למדינות יעד רצויות בצורה פשוטה ובטוחה.

נשמח לעמוד לשירותכם!

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
 

המאמרים החמים

מציאת עובדים לחברה

על מציאת עובדים לחברה בהייטק בחוץ לארץ מציאת עובדים לחברה בחוץ לארץ מערבת שיקולים הקשורים גם לדיני עבודה בחו”ל. אמנם במקרים רבים רמת השכר עולה משמעותית

קראו עוד >>
פיתוח עסקי

על פיתוח עסקי ומיקור חוץ בעולם ההייטק הישראלי והעולמי הנושא של פיתוח עסקי ומיקור חוץ רלוונטי משני כיוונים מנוגדים. מיקור חוץ של פעילות עסקית ישראלית לעובדים ברמה

קראו עוד >>
דילוג לתוכן