מיקור חוץ בענף הביוטק

תוכן עניינים

ענף הביוטק אמון על מחקר ופיתוח פתרונות רפואיים ע”י שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

מדובר באחד הענפים המפותחים ביותר בימינו, בו פועלות חברות רבות במגוון רחב של תחומים. לעיתים מגיעים לפתחה של חברת ביוטק פרויקטים החורגים מתחום מומחיותה העיקרי. במצב זה, מומלץ לפנות למיקור חוץ בתחום הביוטק. 

׳אדקו׳ ישראל היא חברת ניהול פרויקטים עסקיים המציעה שירותי מיקור חוץ לתחום הביוטק למגוון לקוחותיה ב-66 מדינות בעולם!

מהו מיקור חוץ ביוטק? מתי נכון לבצע מיקור חוץ בענף הביוטק? מהי הדרך הנכונה ביותר לבצע מיקור חוץ?

על כל אלו ועוד תוכלו ללמוד במאמר הבא.

המשיכו לקרוא!

 

מדוע חברות ביוטק פונות לשירותי מיקור חוץ?

מיקור חוץ הינה שיטת העסקה המעבירה את האחריות לביצוע משימה מסיומת לגורם מחוץ לחברה. ניתן לקבל שירותי מיקור חוץ בכל תחום אפשרי בשוק. 

בצורה במקרים רבים, חברות ביוטק נמצאות בעיצומו של קידום המיזם, ועל מנת לפתח אותו הן זקוקות לייעוץ, הכוונה ואף ביצוע מטלות מסוימות החורגות מתחום מומחיותה העיקרי של החברה. במקום להשקיע משאבים בהכשרת עובדיה לביצוע המשימה, וזאת כמובן תוך הקצאת משאבים להתמודדות עם אתגרי השמה משמעותיים, חברות ביוטק רבות נעזרות בשירותי מיקור חוץ.

לדוגמא, חברת ביוטק העוסקת בביוטכנולוגיה סביבתית, השואפת למצוא פתרון סביבתי לניצול מיטבי של פסולת חקלאית, עשויה למצוא עצמה נדרשת לכתיבת קוד עבור משימה מוגדרת שאין ביכולתם של עובדי החברה לבצע. 

באופן הגיוני, העסקה ישירה של עובד/ת עבור ביצוע משימה בודדת איננה הגיונית או משתלמת, ובמצבים אלו מומלץ לפנות למיקור חוץ ביוטק. על ידי כך ניתן להגדיר עבור מבצע העבודה את הבעיה ואת סוג הפתרון הדרוש, ולהעביר את האחריות לגורם חיצוני לחברה. בסוף התהליך, מבצע המשימה, יספק לחברה מוצר מוגמר שיאפשר לה להמשיך בביצוע המיזם.

 

האם מיקור חוץ ביוטק חוסך עלויות?

התשובה היא פשוטה – בהחלט וללא כל ספק! החיסכון מביצוע מיקור חוץ בענף הביוטק נובע ממספר סיבות. ראשית, מיקור חוץ בתחום הביוטק פונה בדרך כלל לשוק הביוטק הבינלאומי. ניתן להתקשר עם נותני שירותים בכל רחבי הגלובוס – ביניהם גם במדינות בהן השכר נמוך באופן יחסי לעלויות שירותים דומים בישראל או במדינות מתקדמות אחרות.

שנית, כאשר מדובר בפרויקט זמני, החתמה על חוזה עבודה מלווה בעלויות שוליות של פתיחת תיק מועסק, הפרשות סוציאליות, ביטוח לאומי, ביטוח בריאות, פנסיה וכיוצא באלה. פנייה למיקור החוץ של ‘אדקו’ ישראל משמעה תשלום עבור המוצר הסופי בלבד. התשלום הינו עבור תוצר מוגמר המגלם בתוכו את כל העלויות, ללא צורך בהתעסקויות עם אדמיניסטרציה נוספת.

 

מיקור חוץ ביוטק – מהם האתגרים המשמעותיים?

על מנת לבצע מיקור חוץ בתחום הביוטק בצורה האופטימלית, מומלץ להשקיע תשומת לב למספר רבדים:

 

הגדרת הפרויקט

יש לאפיין ולהגדיר באופן מדויק את סוג השירות הנדרש, וזאת על מנת לבצע את המשימה בצורה מדויקת. לכאורה, אמירה זו נשמעת מובנת מאליה, אולם תופתעו לגלות שישנם לא מעט מקרים בהם חברות ביוטק לא אפיינו את הפרויקט הנדרש באופן מדויק, ובכך, גרמו לבזבוז זמן ומשאבים.

 

מציאת הגורם המקצועי המתאים

כדי לקבל תוצר טוב, צריך גורם מקצועי שניתן לסמוך עליו שיבצע את העבודה הטובה ביותר. חשוב לשים לב להיבטים כמו יכולת עמידה בלוחות הזמנים שהוגדרו על ידי החברה, ניסיון בתחום הרלוונטי, המלצות ועוד. 

 

רגולציה

ככל שמדובר במשימה מורכבת יותר, ויתירה מכך, כשהפרויקט נמצא במדינה זרה, יש להקפיד ולבדוק שהכל עומד בכל דרישות הרגולציה במדינות מהן פועלים.

ייתכנו מצבים מורכבים בהם הפרויקט המבוצע עבור חברה ישראלית הפועלת במספר מדינות. במצב שכזה, ייתכן ויחולו דרישות רגולטוריות של כמה מדינות במקביל. כמו בכל מצב, ובמיוחד במצבים בהם מיקור החוץ מתבצע מעבר לים – חשוב לוודא שהכל פועל לפי חוק.

 

כאשר חברת ביוטק מבצעת מיקור חוץ, עולים אתגרים הדורשים התייחסות וטיפול. ללא עבודה יעילה ומסודרת, חברת הביוטק עלולה לבצע טעויות קריטיות.

 

איך עושים מיקור חוץ בתחום הביוטק בצורה נכונה? 

מיקור חוץ משתלם מאוד (ובמיוחד כשמדובר במיקור חוץ בחו”ל) היות והוא משולם כנגד חשבונית מס שנחשבת להוצאה מוכרת, בה המע”מ מקוזז וישנו הפרש עצום. בנוסף לכך, החברה לא משלמת את כל התנאים הסוציאליים של העובד, כפי שמחויב ביחסי עובד-מעביד.

העדר תשלומים אלו, יחד עם יתר ההטבות שאותן דורש העובד, מצטברים לא פעם בסכומים לא מועטים. ככל שהפרויקט שלמענו מבצעים את מיקור החוץ הינו מורכב יותר, כך גובר הסיכוי לביצוע טעויות שלא פעם עשויות להיות יקרות. 

במצבים בהם אין לחברת הביוטק את הידע, הניסיון והמשאבים הדרושים על מנת לבצע את מיקור החוץ בצורה היעילה ביותר – ׳אדקו׳ ישראל המתמחה בניהול ותפעול מיקור חוץ תוכל לתת את המענה הדרוש. ‘אדקו’ ישראל מספקת פתרונות עסקיים לחברות רבות ברחבי העולם, ביניהם מיקור חוץ, גיוס והשמה, העסקה, שירותי CFO וניהול פיננסי ועוד.

כאשר מדובר במיקור חוץ, ובפרט בתחום הביוטק – לא פעם הדרישות הינן מוגדרות מאוד ויש צורך בעבודה איכותית וללא פשרות. יתרונותיה של ׳אדקו׳ מתבטאים בניסיונה רב השנים, בכלים ובידע שברשותה, אשר דרושים לניהול פרויקט מיקור חוץ מקצה לקצה, ובמיוחד כשמדובר בענף הביוטק. 

לחברת ׳אדקו׳ ישראל יש את המידע הדרוש לצורך ביצוע מיקור חוץ היעיל והמקצועי ביותר, בכל תחום ובכל מדינה בעולם. במקום להשקיע עלות לא מבוטלת על הכשרות עובדים, ניתן לקבל שירות מרוכז המתאים לצרכים הספציפיים של הפרויקט או של החברה ולקבל תוצר מוגמר באפקטיביות מירבית.

בתור חברת ניהול פרויקטים עסקיים, ‘אדקו’ ישראל מספקת את הפתרון המתאים ביותר לשלל לקוחותיה בתחום הביוטק. ללא הגבלת מיקום הפרויקט בעולם, ׳אדקו׳ ישראל מכירה לעומק את כלל היבטי הרגולציה בכל מדינה ובכך מאפשרת לחברות הביוטק להימנע מהתעסקות מיותרות עם סוגיות בירוקרטיות במדינות זרות.

׳אדקו׳ ישראל פועלת ב- 66 מדינות ברחבי העולם. שירותי מיקור החוץ שלה מאפשרים לייעל את פעילותן העסקית ובכך למקסם את רווחי החברה.

נשמח לייעץ לכם על הפתרונות העסקיים אשר יתאימו עבור חברתכם.

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
דילוג לתוכן