מיקור חוץ בחברות סטארט אפ

תוכן עניינים

חברות סטארט אפ רבות ניצבות בפני אתגרים מקצועיים משמעותיים, אשר הולכים וגוברים ככל שהחברה צומחת. במקרים רבים, חברות נתקלות בעומס מטלות משמעותי או בפני משימות אשר חורגות מתחום המומחיות של החברה. במצבים אלו, חברות רבות פונות לגורם חיצוני אשר יבצע את העבודה עבורן, לעיתים גם באמצעות פנייה לגורמי מקצוע מחו״ל. תהליך זה נקרא מיקור חוץ, או ״אאוטסורסינג״. 

׳אדקו׳ הינה חברת כוח אדם גלובלית המעניקה לכלל לקוחותיה שירותי מיקור חוץ בעשרות מדינות ברחבי העולם. 

מהם היתרונות של מיקור חוץ? כיצד מוצאים את גורם המקצוע הנכון? 

על כל אלו ועוד תוכלו ללמוד במאמר הבא…. המשיכו לקראו!

 

מהם האתגרים המשמעותיים במיקור חוץ?

מיקור חוץ היא שיטת העסקה המאפשרת לחברות לנהל משימות בצורה יעילה, תוך הפחתת הממשק בין הגוף המבצע לחברה באופן הממזער עלויות והתעסקות אדמיניסטרטיבית. באמצעות מיקור חוץ, אין צורך לבצע גיוס עובדים וניהולם, לבצע תשלומי משכורת, להכיר את הדין המקומי על בוריו ועוד. 

למרות שמדובר בפתרון אידאלי עבור חברות רבות, החל מחברות סטארט אפ וכלה בחברות תעשייתיות, ביצוע מיקור חוץ מחייב תשומת לב למספר רבדים. 

ראשית, חשוב להגדיר היטב את השירות הנדרש על מנת להעביר את ההתקשרות הנכונה מול הגורם המקצועי הנכון. המשימה נשמעת פשוטה אולם דורשת הגדרות ברורות, תכנון נכון ויעדים מוגדרים על מנת למנוע סרבול ובזבוז במשאבים בזמן.

שנית, על מנת לבצע עבודה טובה נדרש כוח אדם טוב, ולכן יש לוודא כי לגורם המקצועי אליו פונים יש את כישורי העבודה, המומחיות והניסיון בתחום הדרוש.

שלישית, חשוב לוודא שהגורם המקצועי אליו מופנית העבודה, עומד בכלל הדרישות הרגולטוריות, לרבות אבטחת מידע, פרטיות, ועוד. היבט זה הוא בעל חשיבות עליונה, במיוחד במצבים בהם מיקור החוץ נעשה בחו״ל, הרחק מהמגרש הביתי של הסטארט אפ הישראלי. 

מיקור חוץ מציב אתגרים משמעותיים, אשר ללא התייחסות קפדנית אליהם – חברות סטארט אפ עלולות לבצע טעויות יקרות מפז. 

 

איך אפשר לבצע מיקור חוץ?

בפני חברות סטארט אפ עומדות שתי אפשרויות להתקשרות עם ספקי שירותים חיצוניים – האחת היא באופן עצמאי והשנייה היא באמצעות שירותיה של חברת ‘אדקו’ המתמחה בפתרונות עסקיים לחברות בניהול פרויקטים ובניהול משאבי אנוש. 

התנהלות עצמאית מחייבת התעסקות רבה בבדיקת שוק, השוואת מחירים, מציאת גורם המקצוע המתאים, איתור מועמדים וגיוסם ועוד.  במקרים רבים הפעלה עצמאית של מיקור חוץ עלולה לגרום לעלויות משניות ובלתי צפויות, למשל בעקבות התקשרות עם גורם מקצוע שאינו מתאים למשימה או שאינו עומד בדד ליין שהוגדר. 

חברות אשר מעדיפות לנתב את משאביהם וזמנם למיקוד בליבת פעילותם, יעדיפו לבצע מיקור חוץ בצורה יעילה ומקצועית דרך החברה הגלובלית ‘אדקו’ שלה ניסיון רב שנים בתחום ניהול הפרויקטים, אשר פועלת ב-66 מדינות ברחבי העולם.  היתרון המרכזי בשימוש בשירותיה של ׳אדקו׳ הוא הידע, הניסיון והכלים המקצועיים הדרושים על מנת לבצע מיקור חוץ באופן הטוב ביותר – בכל תחום שנדרש.  ל׳אדקו׳ יכולת ייחודית במציאת השידוך הטוב ביותר בין חברת הסטארט אפ לספק השירותים הנדרש, וכך להביא להתייעלות החברה בצורה מיטבית ומהירה.  ככל שהעבודה נהיית מורכבת יותר, והסיכוי לטעויות יקרות גדול יותר – מומלץ להסתייע בשירותיה של חברת ׳אדקו׳, אשר מתמחה במיקור חוץ בין שלל התמחויותיה הרבות. 

 

מהם היתרונות בשירותי מיקור חוץ?

מיקור חוץ, או ״אאוטסורסינג״, הוא תהליך בו חברה שוכרת את שירותיה של גורם חיצוני על מנת לבצע משימה מוגדרת. ניתן לבצע מיקור חוץ בכל ענף בשוק, ולהתקשר עם גורמי מקצוע מכל מדינה בעולם. מיקור חוץ מתבצע כאשר הפרויקט חורג ממומחיות חברת הסטארט אפ וכאשר מדובר במשימה מוגדרת היטב אשר לעיתים נדרשת לביצוע בזמן מוגבל. 

בראשון ובראשונה, היתרון המרכזי בשימוש בשירותי מיקור חוץ של חברת כוח אדם גלובלית כמו ׳אדקו׳, נעוץ בחיסכון הכספי המשמעותי.  מיקור חוץ מאפשר לחברות סטארט אפ לפנות למספר רב של ספקי שירותים בארץ ובעולם, וכך להוזיל עלויות.    שנית, למיקור חוץ יש יתרון במישור הזמן – משאב מוגבל ויקר מאוד. במקום להעסיק גורם מקצוע באופן ישיר, וכך להשקיע זמן בגיוס, לבצע משא ומתן על תנאי עבודה וכו׳ – חברות סטארט אפ יכולות לחבור ל’אדקו’ ולהגדיר את הדד ליין הדרוש לביצוע המשימה. בדרך זו ניתן לחסוך זמן רב שהיה מבוזבז במידה והחברה הייתה פונה לחלופה כמו העסקה ישירה. 

׳אדקו׳ מבצעת עבור לקוחותיה מיקור חוץ המאפשר לחברות הסטארט אפ רבות ברחבי העולם להתמקד בליבת פעילותם העסקית, ולתת מענה לצרכים העסקיים הדורשים לה באופן יעיל ומהיר. 

לאור קיומם של שווקים רבים בתחומי השירות הנדרשים, ניתן לבצע מיקור חוץ בחו״ל וכך לשכור את שירותיהם של אנשי מקצוע תוך הבטחה של איכות השירות הטוב ביותר. 

 

שירותי מיקור החוץ של ׳אדקו׳

׳אדקו׳ מספקת עבור לקוחותיה את האפשרות להרחיב את פעילותם העסקית במדינות רבות ברחבי העולם. באמצעות מומחיותה רב השנים בשיטות ההשמה השונות, מבצעת ‘אדקו’ שידוך אופטימלי בין נותני השירותים במדינות היעד לבין העסקים הישראלים. ׳אדקו׳ מספקת ביטחון מלא ללקוחותיה כי כל פרויקט המשלב מיקור חוץ יקבל טיפול מסור וניהול מקצועי, תוך מתן ביטחון ללקוח שהפרויקט עומד בדרישות הדין המקומי.

עבור ישראלים רבים, הפעלת עסק או פרויקט בחו״ל הוא דבר זר לחלוטין. ׳אדקו׳ מעניקה הגנת ללקוחותיה ומונעת מהם טעויות יקרות שנובעות מחוסר ניסיון עם שוק העבודה במדינה מסוימת.

מבין השירותים הרבים ש׳אדקו׳ מציעה ללקוחותיה, ניתן למנות ניתוח שוק, המלצות על בעלי מקצוע מומחים בכל מדינה ובכל תחום דרוש, ייעוץ בנוגע לשיטת ההשמה האופטימלית, ניהול פרויקטים, ניהול מערך כספים, פתרונות עסקיים מגוונים ועוד. 

׳אדקו׳ מספקת ללקוחותיה שירות מקצה לקצה אשר מאפשר חיסכון בזמן ומשאבים, ובכך – מסייעת להן להגיע למקסום תועלתן העסקית.

 

׳אדקו׳ הינה חברת ניהול פרויקטים וכוח אדם גלובלית המספקת לאלפי לקוחותיה שירותים ב-66 מדינות, המקבלים ייעוץ מקיף ומלא במגוון תחומים, לרבות פתרונות עסקיים, ניהול פרויקטים, ייעוץ פיננסי, שיטות השמה, ניהול כ”א ועוד. 

חברות ישראליות המסתייעות בשירותיה של ׳אדקו׳ יכולות להעיד כי הן מקבלות את השירות והייעוץ הטוב ביותר שיש לשוק להציע. ע”י עבודה משותפת עם ‘אדקו’ תוכל חברתכם לעסוק בתחום פעילותכם העסקי ואף להתרחב למדינות יעד רצויות בצורה פשוטה ובטוחה.

 

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
דילוג לתוכן