מיקור חוץ בהודו

תוכן עניינים

בעשור האחרון היחסים בין מדינת ישראל להודו ממשיכים להתחזק. קשרי המסחר ושיתופי הפעולה באים לידי ביטוי בתחומים רבים, לרבות סחר בתחום נשק, חקלאות, אבנים יקרות, ציוד רפואי ועוד.

בנוסף לכך, ובמיוחד בימים אלו, המדינות מקיימות שיתופי פעולה הדוקים במלחמה נגד נגיף הקורונה. עבור בעלי העסקים הישראלים, קשרים אלו מייצרים הזדמנויות נדירות לפיתוח עסקי בהודו. על מנת לספק שירותים בהודו ניתן להעסיק כוח אדם מקומי במספר דרכים, כאשר העסקה באמצעות מיקור חוץ הפכה לפופולרית במיוחד בעשור השנים האחרון.

מיקור חוץ היא שיטת העסקה בה חברות פונות לגורם חיצוני על מנת לבצע משימה מוגדרת עבורן. ׳אדקו׳ ישראל הינה חברת ניהול מש”א המספקת פתרונות עסקיים ברמה הגלובלית, הפועלת ב-66 מדינות ברחבי העולם, בין היתר גם בהודו.

מהי העסקה האמצעות מיקור חוץ? מהם המאפיינים הייחודיים של המגזר העסקי בהודו? מה מייחד את שירותי מיקור החוץ של ׳אדקו׳ ישראל בהודו?

על כל אלו ועוד תוכלו ללמוד במאמר הבא!

המשיכו לקרוא!

 

מהם המאפיינים הייחודיים של המגזר העסקי בהודו?

כדי לפעול בהודו בצורה הטובה ביותר, יש להכיר את המאפיינים הבולטים של שוק העבודה במדינה. שוק העבודה בהודו הוא מהגדולים והמפותחים בעולם, עם שווקים מתקדמים במגוון רחב של תחומים, לרבות חקלאות, נשק, טכנולוגיה, שירותים מסחריים ועוד. בהודו ישנם 29 מחוזות שונים ברחבי תת היבשת.

לעובדה זו עשויה להיות השפעה על הבדלים בתחולתם של חוקים מסוימים. למשל, ככלל אין חובה להעסיק עובדים במסגרת חוזה עבודה בכתב, למעט בכמה מחוזות. מומלץ להיוועץ עם חברת פתרונות עסקיים גלובליים על מנת לקבל תמונה מלאה בנוגע לאופן שבו כדאי להעסיק עובדים באמצעות מיקור חוץ בהודו.

בהודו נהוג לנסח מסמך הבנות אשר כולל את התנאים העיקריים ביחסים בין עובד למעביד. בדרך כלל, נהוג לכלול במסמך ההבנות את המידע הבא: זהות העובד והמעביד, תאריך תחילת העסקה, תיאור המשרה, כמות ימי החופש אליהם יהיה זכאי העובד, היקף המשרה ותנאים לפיטורין.

יום העבודה בהודו נמשך בין הימים שני עד שישי בין השעות 9:30 עד 17:30. ככלל, אין להעסיק עובדים מעבר ל-9 שעות ביום ו-48 שעות עבודה שבועיות, אלא אם מדובר בשעות נוספות – עליהן זכאים העובדים לתשלום גבוה יותר. החוק אף קובע מקסימום של שעות נוספות שניתן להעסיק עובדים במשך הרבעון.

ישנם ימי חופש בסוף השבוע ובחגים לאומיים. מעסיק רשאי לבקש מעובדיו לדלג על ימי החופש הקבועים, אולם הוא יהיה מחויב לפצות אותם על כך ביום חופש בחודשיים העוקבים. בנוסף לכך, כל עובד זכאי להפסקה למשך חצי שעה עבור כל 5 שעות עבודה רצופות.

 

מהי העסקה באמצעות מיקור חוץ?

קיימות שלש שיטות העסקה מקובלות בשוק העבודה כיום:

 

העסקה ישירה

צורת העסקה בה החברה מנהלת את כל שלבי ההשמה של העובדים – החל מאיתור, מיון וגיוס העובדים, וכלה בניהולם מבחינה מקצועית ואדמיניסטרטיבית.

 

פיירול

בשיטה זו קיימת הפרדה בין האחריות של חברת הפיירול לבין אחריותו של הלקוח. הלקוח אחראי לפקח על ההיבטים המקצועיים הכרוכים בהעסקה, לרבות איתור, מיון גיוס והעסקת העובדים מבחינה מקצועית. אולם, בשונה מהעסקה ישירה, חברת הפיירול אחראית לטפל בהיבטים האדמיניסטרטיביים הכרוכים בהעסקה (תשלומי משכורת, הטבות סוציאליות ועוד).

 

מיקור חוץ

מיקור חוץ, המכונה גם ״אאוטסורסינג״, היא שיטת העסקה בה עסק פונה לגורם חיצוני על מנת לבצע משימה מוגדרת (ובדרך כלל גם מוגבלת בזמן). הגורם האחראי לביצוע המשימה הינו קבלן, אשר אחראי לבצע את המשימה מקצה לקצה – החל מגיוס כוח האדם וכלה בביצוע המשימה ועמידה בדרישות הלקוח.

הסיבה המרכזית לביצוע מיקור חוץ נובעת מהצורך לבצע פרויקט החורג מתחום מומחיותה העיקרי של החברה. לצורך הדוגמא, שימוש במיקור חוץ נפוץ מאוד אצל חברות טכנולוגיות אשר פונות לחברות חיצוניות שיבצעו עבורן שירותי מיקור חוץ בהודו בתחומים של שירות לקוחות ו-IT למשל.

 

קיימים שירותים מסוימים שלשוק ההודי קיים יתרון על פני השוק הישראלי. למשל, שירותי כתיבת תוכנה יהיו זולים בהרבה מאשר בישראל, כך שבמצבים אלו יהיה משתלם לבצע מיקור חוץ מהודו.

הפנייה לגורם חיצוני מונעת הסתת משאבים אשר עלולה לפגוע בפעילות המרכזית של העסק. באמצעות פנייה לגורם חיצוני במדינה כמו הודו – בה רמת השירותים גבוהה ועלותם נמוכה בהרבה בהשוואה לישראל – עסקים ישראלים יכולים להיות בטוחים שמשימות חשובות מתבצעות ברמה הנדרשת עבורן, ובכל זאת תוך מזעור עלויות עקב חיסכון נובע מניהול עובדים בהודו.

מיקור חוץ מאפשר לעסקים לייעל את פעילות החברה ולהשיג תוצאות עסקיות מיטיבות, תוך מזעור עלויות וצמצום בעומס המוטל על החברה.

 

מיקור החוץ של ׳אדקו׳ ישראל – מי אנחנו?

׳אדקו׳ ישראל הינה חברה גלובלית מובילה בתחומה המהווה יותר מ-50% מהשוק. משרדה הראשי של ‘אדקו’ העולמית יושב בציריך שבשוויץ ולה סניפים ב-66 מדינות ברחבי העולם, ביניהם בהודו.

בעזרת הניסיון והידע המקצועי שצברה לאור שנות פעילותה, ׳אדקו׳ ישראל מסוגלת לבצע את השידוך הטוב ביותר בין עסקים ישראלים לבין בעלי המקצוע בהודו. חשוב לזכור ש-׳אדקו׳ ישראל מפקחת על ניהול הפרויקטים ודואגת לביצועם מקצה לקצה, ועל כן יכולים לקוחותיה להיות רגועים בידיעה שהם בידיים מקצועיות וטובות.

׳אדקו׳ ישראל מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של שירותים, לרבות מיקור חוץ, סקרי שוק, ייעוץ וניהול פיננסי, שירותי גיוס והשמה גלובליים, ייעוץ ותמיכה בנושאי רגולציה, ניהול פעילות עסקית ללא הקמת ישות משפטית בחו״ל ועוד. היתרון בשירותיה של ‘אדקו’ ישראל הוא ברור – ׳אדקו׳ מסייעת ללקוחותיה מסביב לעולם לחסוך במשאבים ובזמן, ובכך – למקסם את תועלתן ופעילותן העסקית!

צרו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
דילוג לתוכן