מאיפה הכי משתלם לגייס מפתחים?

תוכן עניינים

ישראל ידועה בעולם בתור “אומת הסטארט-אפ” ויש לכך סיבה טובה. המחשה ניצחת לכינוי זה נעוצה בעובדה, שביחס לשאר העולם, בישראל יש את מספר הסטארט-אפים הרב ביותר לנפש!

באופן כמעט בלתי נתפס, יש בישראל סטארט-אפ אחד על כל 1,400 אנשים! להישג אדיר זה ניתן להעלות השערות מגוונות, לרבות גישת בוגרי יחידות המודיעין לעולם ההיי טק, תמריצים ממשלתיים להקמת מיזמים במגזר ההיי-טק בישראל, חריצות ישראלית, ועוד.

לאור ההצלחה הרבה נוצר ביקוש אדיר למפתחים ישראלים. מציאות זו הובילה לכך שמפתחים במגזר ההייטק משתכרים בשכר גבוה מאוד ביחס למקובל בישראל. עבור העובדים מדובר בדבר מבורך, אולם עבור חברות ההיי-טק, יש לכך מחיר.

מעבר לקושי הרב לאתר עובדים ישראלים מצוינים לאור הביקוש הגבוה, יקר מאוד לשכור את שירותיהם של המפתחים הישראליים. כתוצאה מכך, עולה השאלה מאיפה כדאי לגייס מפתחים. מהי שיטת ההעסקה המועדפת? איך ניתן לגייס מפתחים בחו״ל? מאיפה הכי משתלם להביא מפתחים? ׳אדקו׳ ישראל – מי אנחנו?

על כל אלו ועוד תוכלו ללמוד במאמר הבא!

 

מהי שיטת ההעסקה המועדפת?

בטרם נשיב לשאלה – מאיפה הכי משתלם להביא מפתחים – יש לבחון קודם מהי צורת ההעסקה המועדפת. לפני קבלת ההחלטה של להעסיק מפתח או מפתחת בחו״ל, חשוב לזכור שלכל צורת העסקה יש יתרונות וחסרונות שיש להכיר מראש.

‘אדקו’ ישראל הינה חברת ניהול מש”א המספקת פתרונות עסקיים גלובליים ללקוחות ב-66 מדינות ברחבי העולם. בין שירותיה של ‘אדקו’ ישראל ניתן למצוא פתרונות העסקה מגוונות המותאמות במיוחד לצרכיהם העסקיים של לקוחותיה, לרבות, מיקור חוץ, שירותי גיוס והשמה גלובליים, ייעוץ וניהול פיננסי, שירותי משאבי אנוש, פיירול ועוד.

במדינות רבות ברחבי העולם ניתן יהיה לקבל את שירותים אלו ללא צורך בישות משפטית במדינות היעד, ועל ידי כך ניתן להבטיח את ניתוב המשאבים והזמן היקר של חברה המעוניינת להתפתח מחוץ לגבולות המדינה.

ישנן מספר צורות העסקה המקובלות במשקי העולם:

 

העסקה ישירה

העסקה ישירה היא החלופה הנפוצה ביותר בישראל. בשיטה זו החברה אחראית על כל שלבי ההעסקה מקצה לקצה – החל מאיתור, מיון וגיוס העובדים וכלה בעסקתם (ובפיטוריהם במקרה הצורך). היתרון בהעסקה ישירה הוא שיש לחברה שליטה מלאה על כל מרכיב בהליך ההעסקה, באופן המאפשר לה להגדיר את הקריטריונים לניהול וביצוע בהתאם לראות עיניה.

למרות זאת, יש בשיטה זו גם חסרונות. ראשית, לשליטה יש מחירים ישירים – אחריות והקצאת משאבים. בנוסף, יש לזכור שגיוס עובדים, משימה המוטלת על מחלקת משאבי האנוש בחברה, אינו תמיד תחום מומחיותה העיקרי של המחלקה – במיוחד כאשר מדובר בגיוס מפתחים מחו״ל. מרבית עיסוקן של מחלקות משאבי האנוש מתמקד בטיפול בהיבט האדמיניסטרטיבי הנובע מההעסקה – ואילו העיסוק בגיוס העובדים גוזל זמן יקר.

 

פיירול

בשיטת הפיירול, החברה הלקוחה אחראית על שלבי ההעסקה עם שינוי אחד מרכזי – הלקוח אחראי רק על ההיבטים המקצועיים הכרוכים בהעסקה ואילו חברת הפיירול אחראית על כלל ההיבטים האדמיניסטרטיביים. כך למעשה, חברת הפיירול מתפקדת כמחלקת מש”א לחברה.

חברת הפיירול אחראית להתעדכן בשינויים ברגולציה המקומית על מנת לוודא שהלקוח אינו מפר אף חוק הנוגע להעסקה. היתרון בשיטת הפיירול מובהק – החברה הלקוחה מצמצמת באופן משמעותי את נטל האחריות המוטל עליה, היות ולא נדרשת להתעסק כלל בהיבטים הבירוקרטיים, אלא רק בהיבטים המקצועיים. על ידי כך, החברות יכולות להשקיע את מלוא המרץ והזמן שלהן בפיתוח המוצר.

שיטות ההעסקה לעיל מתאימות בעיקר בעת העסקת עובדים בישראל, או כאשר חברה ישראלית פועלת בחו״ל ונדרשת להעסיק עובדים מקומיים על מנת לספק את שירותיה בחו״ל. כפי שנראה להלן, כאשר יש צורך בהעסקת מפתחים בחו״ל ואילו החברה נמצאת בישראל – שיטת ההעסקה המומלצת ביותר היא מיקור חוץ.

 

מיקור חוץ

בשיטת העסקה זו החברה הלקוחה מקבלת את שירותיה של חברת הניהול אשר אחראית לביצוע הפרויקט הנדרש מקצה לקצה – החל מהעסקת העובדים וכלה בביצוע הפרויקט עצמו. מיקור חוץ מתאים בעיקר לחברות אשר מעוניינות לבצע פרויקטים אשר חורגים מתחום מומחיותם העיקרי או כאשר היא מעוניינת להשתמש בשירותים מקצועיים של גורמים הנמצאים בחו״ל, אשר מציעים את שירותיהם במחיר תחרותי.

למיקור חוץ יתרון על פני שיטות העסקה אחרות מכיוון שמאוד קשה לשלוט בעובדים זרים הנמצאים בחו״ל, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אדמיניסטרטיבית. באופן זה מתקבלת שליטה מלאה של החברה ע”י הפיקוח של חברת הניהול, כדוגמת ‘אדקו’ ישראל.

מלבד ההתקשרות מול חברת הניהול, ישנה התעסקות מינימלית של החברה הלקוחה, ומקסימום תוצאה.

 

איך ניתן לגייס מפתחים בחו״ל?

בהעסקת עובדים בחו״ל, לחברה הנמצאת בישראל, קשה מאוד לבצע גיוס עובדים באופן עצמאי לחלוטין. האתגר גדול עוד יותר כשמגייסים מפתחים ממדינות בהן אנגלית אינה השפה המדוברת. גם אם המפתחים עובדים באנגלית באופן שוטף, כמקובל בתחום ההיי טק, עדיין יהיו פערי שפה ותרבות שקשה יהיה להתגבר עליהם לבד.

מכשולים אלו עלולים להקשות ואף לפגוע בהליך גיוס יעיל. לאור חוסר ההיכרות עם התרבות המקומית, ייתכן שחברה ישראלית המבצעת גיוס באופן עצמאי תפעל באופן שגוי ותפגע במאמצי הגיוס. לכן, מומלץ לפנות לשירותיה של חברת פתרונות עסקיים גלובליים כ’אדקו’ ישראל.

‘אדקו’ ישראל הינה חברת פתרונות עסקיים גלובליים המספקת מגוון רחב של שירותים עבור חברות המעוניינות לפעול בשוק העולמי. בין שלל שירותיה, ‘אדקו’ מתמחה בגיוס עובדים בשווקים המקומיים בחו״ל, בכל שיטות ההעסקה השונות, באופן המאפשר לחברות הישראליות לאתר, לגיוס ולהעסיק מפתחים מקצועיים, המתאימים ביותר עבורן.

 

מאיפה הכי משתלם להביא מפתחים?

בשנים האחרונות, מזרח אירופה בכלל ופולין ובולגריה בפרט, הפכו ליעדים מרכזיים לגיוס מפתחים באמצעות מיקור חוץ – המכונה גם outsourcing או offshore hiring – ואילו חברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם מחזיקות במרכזי העסקה במדינות אלו. על אף שעלויות ההעסקה עדיין יהיו גבוהות יותר מאשר במדינות כמו הודו או הפיליפינים, הדירוגים העולמיים של המפתחים ממדינות מזרח אירופה גבוהים במיוחד.

כאשר מדובר בהעסקת מפתחים בחו״ל – מזרח אירופה מהווה שילוב אופטימלי בין עלות לאיכות השירות, באופן שהופך אותה לבחירה מועדפת על פני מדינות המזרח. פולין ובולגריה מחזיקות בציונים מרשימים מאוד בדירוגים העולמיים של פיתוח טכנולוגי, בדירוגים אישיים גבוהים למפתחים שהשתתפו בתחרויות ועוד.

שווקי ההיי-טק בפולין ובבולגריה צומחים באופן רציף כל שנה, באופן המעניק ביטחון רב לחברות המעוניינות להעסיק עובדים במדינות אלו. לפולין שיעור גדילה של 5-10% בשוק המפתחים בכל שנה ואילו בולגריה בעלת שיעור גידול מרשים של 17% בשנה!

יתרון משמעותי נוסף בהעסקת מפתחים ממזרח אירופה נעוץ בעובדה שמדובר במדינות עם הפרשי שעות נוחים מאוד עבור השעון הישראלי, ובנוסף לכך, ישנם פערים תרבותיים יחסית מצומצמים בין ישראל למדינות מזרח אסיה. יתרונות אלו מייצרים איזון אופטימלי בין עלות לאיכות, ומושכים חברות ישראליות רבות להעסיק מפתחים ממזרח אירופה בניסיונם להתרחב גלובלית.

 

׳אדקו׳ ישראל – מי אנחנו?

׳אדקו׳ הינה חברת ניהול משאבי אנוש המספקת פתרונות עסקיים ברמה הגלובלית, ומעניקה שירותים ללקוחותיה ב-66 מדינות ברחבי העולם. ׳אדקו׳ ישראל מספקת פתרונות מקיפים ומלאים ללקוחותיה הישראלים והזרים באופן המותאם במיוחד לצרכי החברה.

בין מגוון הפתרונות העסקיים שמעניקה ‘אדקו’ ישראל ניתן למצוא שירותי ניהול מקיפים של מיקור חוץ, שירותי גיוס והשמה גלובליים, סקרי שוק וניתוח נתונים, ניהול מש”א, שירותי פיירול ועוד.

בשל פריסתה הגלובלית, במרבית מדינות העולם (בהן מתאפשר לפי חוק) מספקת ‘אדקו’ את מיטב שירותיה ללקוחותיה גם ללא הקמת ישות משפטית במדינת היעד! צרו קשר עוד היום ונסייע לכם בגיוס המפתחים הטובים ביותר במזרח אירופה! נשמח לעמוד לשירותכם!

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
 

המאמרים החמים

מיקור חוץ בהודו

בעשור האחרון היחסים בין מדינת ישראל להודו ממשיכים להתחזק. קשרי המסחר ושיתופי הפעולה באים לידי ביטוי בתחומים רבים, לרבות סחר בתחום נשק, חקלאות, אבנים יקרות,

קראו עוד >>
דילוג לתוכן