איך לגייס עובדים לפרויקטים בחו”ל

תוכן עניינים

בשנים האחרונות ישנה תנופה של גיוס עובדים מחו״ל לחברות ישראליות, בייחוד במגזר ההייטק. למגמה זו ישנן סיבות רבות, ביניהן מחסור בעובדים בעלי הכישורים הנדרשים בישראל, שכר תחרותי בשוק הגלובלי ועוד. אולם, העסקת עובדים מחו״ל לא חפה מאתגרים משמעותיים ולכן יש לפעול בצורה זהירה ואפקטיבית. 

לפני ההחלטה על גיוס עובדים מחו״ל לארגון שלכם – ישנם כמה נושאים מרכזיים שחשוב להכיר. מדוע עולה הצורך בגיוס עובדים מחו״ל? מהם היתרונות בגיוס עובדים מחו״ל? איך לגייס עובדים מחו״ל בצורה נכונה? 

על כל אלו ועוד תוכלו ללמוד במאמר הבא!

המשיכו לקרוא!

 

מדוע לגייס עובדים מחו״ל?

חברות ישראליות רבות, בעיקר חברות סטארט אפ והייטק, מעדיפות לגייס עובדים ישראלים, ולכך ישנן הצדקות רבות.

ישנה סיבה טובה לכך שארגונים גלובליים כמו אפל, גוגל, אמאזון ומייקרוסופט הקימו מוקדי פעילות כאן בארץ. העובדים הישראלים ידועים ביכולות רבות כגון עבודה קשה, חשיבה מחוץ לקופסא, מוכנות לעבודה אינטנסיבית, ובעיקר – יכולת מקצועית לביצוע משימות מורכבות ברמה הגבוהה ביותר.

כתוצאה מכך, ישנו ביקוש הולך וגובר לשכירת שירותיהם של עובדים ישראלים בארץ ובעולם. מציאות זו הובילה, בצורה הגיונית למדיי, לשכר עבודה מהגבוהים בישראל וכן למחסור קשה בעובדים ישראלים איכותיים. בשל כך, חברות ישראליות רבות נאלצות לפנות לשוק הגלובלי ולשכור את שירותיהם של עובדים מצוינים מעבר לים. 

 

מהם היתרונות בגיוס עובדים מחו״ל?

למרות שהצורך נבע ממחסור, כפי שנראה להלן, לגיוס עובדים מחו״ל יש גם יתרונות רבות.

 

שילוב כל העולמות

חברות רבות נוהגות להרחיב את פעילותן העסקית למדינות זרות כאשר הן ממצות את ההון האנושי והעסקי בארץ. על אף זאת, ברצוננו להציע חשיבה שונה והוליסטית יותר. 

דווקא באמצעות התמקדות בפעילות בישראל ניתן ליהנות מהיתרונות של העובד הישראלי והזר בעת ובעונה אחת. באמצעות שילוב של עובדים מחו״ל בחברה הישראלית ניתן ליהנות מהיתרונות המקצועיים מחו״ל, ובנוסף, להחדיר בקרב העובדים הזרים את המנטליות הישראלית המאפשרת להגיע להישגים גבוהים.

 

מומחיות ממוקדת

עם השנים, ישנה ספציפיקציה של עובדים בתחומם, וזאת כתוצאה מהדרישות הגוברות בכל התחומים. מצב זה מייצר קושי משמעותי באיתור עובדים מצוינים בתחום מסוים. היתרון המשמעותי בגיוס עובדים מחו״ל הוא שניתן לפנות לשוק הגלובלי ולאתר עובדים המתמחים בכל מגזר עסקי שנדרש.

 

הוזלת עלויות

היות וישנה אפשרות לפנות לשוק הגלובלי, ניתן גם לאתר עובדים מצוינים במדינות בהן שכר העבודה נמוך בהרבה מהשכר המקובל בישראל, וזאת מבלי להתפשר על איכות השירות הניתן. באמצעות פנייה לשווקים כמו מזרח אירופה, הודו, ועוד – ניתן להוזיל את עלויות העסקת העובדים באחוזים רבים אשר משפיעים תקציבית על החברה.

 

מיקור חוץ

מיקור חוץ היא שיטת העסקה המאפשרת לנהל עובדים בשלט רחוק מכל מדינה בעולם. היתרון הבולט הינו החיסכון בהתעסקות עם הדרישות הבירוקרטיות הכרוכות ביבוא עובדים מחו״ל לישראל. מומלץ להסתייע בשירותיה של חברה גלובלית המתמחה במיקור חוץ, וזאת על מנת לאתר את גורמי המקצוע הטובים ביותר אשר יוכלו לעמוד בסטנדרטים ובלוחות הזמנים של הלקוחות הפוטנציאליים.

 

איך לגייס עובדים מחו״ל? 

גיוס עובדים מחו״ל איננה משימה קלה היות והעובדים בדרך כלל לא נמצאים בישראל, ולכן – רוב הליכי האיתור, המיון והגיוס מתנהלים בשלט רחוק, הרחק מהמגרש הביתי בישראל. כתוצאה מכך, חברות ישראליות נאלצות לבצע הליכי גיוס בשווקים זרים בהם אין להן ניסיון – דבר שעלול להוביל לשגיאות בפרסום המשרות ובתיאור דרישות החברה. 

יתרה מכך, גם לאחר הגיוס ישנם אתגרים הכרוכים בהתנהלות מול הרשויות המקומיות במדינה. מומלץ להסתייע בשירותיה של חברה גלובלית המתמחה בגיוס עובדים מחו״ל על מנת להתגבר בצורה יעילה על המכשולים הפרוסים בדרך, תוך חיסכון בעלויות מיותרות. חברה המתמחה בשירותי גיוס עובדים מחו״ל כ-׳אדקו׳ ישראל, אשר מספקת פתרונות עסקיים גלובליים, מעניקה ללקוחותיה יתרונות רבים בשווקים השונים.

 

מה היתרונות של שירותי גיוס עובדים לפרויקטים בחו”ל?

ניתן לראות כי גם לחברות גדולות שלהן מחלקות משאבי אנוש מפוארות, רואות בגיוס עובדים מחו”ל כמכשול משמעותי שלא פעם קשה להתגבר עליו באופן עצמאי. לשירותים חיצוניים של גיוס עובדים לפרויקטים בחו”ל ישנן כמה יתרונות מרכזיים שראוי לציין:

 

מיקוד וזריזות

לחברה גלובלית מובילה כמו ׳אדקו׳ ישראל, המספקת שירותי גיוס ב-66 מדינות ברחבי העולם, ישנה רשת ענפה של מגייסים המוצאים את גורמי המקצוע הטובים ביותר בכל שוק ובכל תחום. רשתות אלו מאפשרות ל׳אדקו׳ לסייע ללקוחותיה הישראליות לגייס עובדים מקצועיים ואיכותיים.

 

אמינות

שירותי גיוס חיצוניים לחברה משרים אמון על מחפשי העבודה. הסיבה המרכזית לכך טמונה בעובדה שגיוס חיצוני נתפס בתור גורם יותר ניטרלי ואובייקטיבי המייצג את האינטרסים של שני הצדדים בצורה מאוזנת יחסית. 

חשוב לזכור שהאינטרס המרכזי של הלקוח הוא למקסם את האינטרסים העסקיים שלו, אולם במידה והוא משתמש בשירותי גיוס פנימיים, באמצעות מחלקת משאבי האנוש של החברה, הדבר עלול לא פעם להרתיע מועמדים ראויים.

 

חיסכון

על ידי ניצול מומחיותה של חברת ההשמה, הלקוחות חוסכים לא פעם בעלויות גבוהות יותר אשר היו מופנות לגיוס במידה והיו פועלים באופן עצמאי. גיוס עובדים הוא לעיתים הליך ארוך ויקר, וכאשר המחסור הוא בעובד חיוני לארגון – כל עיכוב גורם להפסד כלכלי ישיר. 

בשונה מבעבר, עם השנים יש התכנסות של גורמי מקצוע לתתי התמחויות. מציאות זו מקשה על איתור עובדים בתחום הרצוי היות ויש פחות גורמי מקצוע בכל תחום. שירותי גיוס עובדים מחו״ל מאפשרים ללקוח לסמוך על כך שגורם המקצוע דואג למצוא את העובדים הטובים ביותר, ועל ידי כך, מאפשרים ללקוח להתמקד בליבת פעילותו העסקית ולחסוך בזמן ומשאבים מיותרים.

 

הקצאת יעילה של משאבים

יעילות כלכלית מושגת כאשר כל ארגון ממקסם את יכולותיו ופועל במסגרת תחום מומחיותו העיקרי. כמובן שניתן להסיט משאבים בתוך ארגון ולהתמקד בתחום שונה, אולם הדבר מוליד לא פעם לעבודה פחות יעילה. מחלקות משאבי האנוש בחברות אמונות על טיפול בהיבט האדמיניסטרטיבי של העסקת עובדים. למרות שיש ביכולתה לגייס בצורה טובה, לא פעם תהליך הגיוס מצריך זמן יקר שאין למחלקה להשקיע.

ככל שמדובר בהעסקה של גורמים מחו״ל, ההליך נהפך למורכב עוד יותר ולעיתים עלול להקשות באופן משמעותי על הפעילות השוטפת של מחלקת משאבי האנוש. לכן, שימוש בשירותי גיוס עובדים מחו״ל ממקסם את יעילותן של המחלקות וכתוצאה מכך גם את יעילות החברה. 

 

׳אדקו׳ ישראל – מי אנחנו?

׳אדקו׳ ישראל הינה חברה גלובלית המספקת פתרונות עסקיים מגוונים המותאמים במיוחד לצרכיהם של לקוחותיה. בשל פריסתה העולמית האדירה של ‘אדקו’, אשר פועלת ב-66 מדינות ברחבי העולם, באפשרותה לספק שירותי גיוס מהמובילים ומקצועיים, בכל תחום דרוש ובכל מקום רצוי בעולם. 

בין שירותיה המגוונים של ׳אדקו׳ ישראל ניתן למצוא שירותי מיקור חוץ, פיירול, גיוס והשמה, ייעוץ וניהול פיננסי ועוד, וכל זאת ללא צורך בהקמת ישות משפטית בחו”ל!

נשמח לעמוד לשירותכם!

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
 

המאמרים החמים

מיקור חוץ בהודו

בעשור האחרון היחסים בין מדינת ישראל להודו ממשיכים להתחזק. קשרי המסחר ושיתופי הפעולה באים לידי ביטוי בתחומים רבים, לרבות סחר בתחום נשק, חקלאות, אבנים יקרות,

קראו עוד >>
דילוג לתוכן