חוקים בדיני עבודה

תוכן עניינים

מה חשוב להבין על חוקים בדיני עבודה וריילוקיישן בהייטק

המעבר של עובדים ישראלים מיומנים לחוץ לארץ לצרכי עבודה מעלה את ההתעניינות הציבורית לגבי חוקים בדיני עבודה בחוץ לארץ. אמנם במקרים רבים רמת השכר עולה משמעותית בעבודה בחו”ל, אך לא תמיד כך הם פני הדברים לגבי התנאים הסוציאליים הנלווים. חוקים בדיני עבודה יכולים להיות שונים לגבי שעות עבודה, חופשת לידה, הפרשות לפנסיה, ביטוחי בריאות ועוד.

הודעה על פיטורין

דיני העבודה בישראל נחשבים מהמתקדמים בעולם לעומת מדינות רבות בעולם. נושא מרכזי לשים לב אליו כשמדובר על דיני עבודה בחו”ל הוא החוק לגבי עזיבה מוקדמת של עובד את עבודתו. החוק הישראלי מחייב את המעסיק לספק הודעה מוקדמת על פיטורין בהתאם למספר חודשי העבודה שעבד עבור המעסיק. במסגרת דיני עבודה בארצות הברית אין חובה חוקית למתן הודעה מוקדמת לגבי פיטורין.

פיצויי פיטורין בישראל מול ארצות הברית

תחום נוסף שחשוב לקחת בחשבון לגבי דיני עבודה בחו”ל זה פיצויים על פיטורין. חוקים בדיני עבודה בישראל מחייבים פיצויים נדיבים במקרה של פיטורין שמגיעים לשכר חודשי ממוצע לכל שנת עבודה אצל המעסיק. במסגרת דיני עבודה בארצות הברית אין חובת פיצויים והדבר תלוי בחוזה האישי של כל עובד כפי שהוא נחתם מול המעסיק בנוגע לתנאי עבודתו.

קנדה ואוסטרליה

לעומת זאת דיני עבודה בקנדה קובעים תנאי פיצויים מיוחדים עבור מעסיקים וחברות גדולות. שעובדים שמתגוררים במדינה ועבדו במשרה מלאה למעלה מחמש שנים, יהיו זכאים לפיצויי פיטורין בסכום ממוצע של שבוע עבודה לכל שנת עבודה בפועל. דיני עבודה באוסטרליה נחשבים לדומים לאלו במדינות מערב אירופה לגבי פיצויי פיטורין, חופשות לידה ועוד.

לגבי חוקים בדיני עבודה ורילוקיישן עם חברת השמה

אם אתם מתעניינים בנושא של דיני עבודה באוסטרליה או הנכם עובדים מיומנים שמחפשים רילוקיישן בקנדה וצריכים מידע על דיני עבודה בקנדה, כדאי לכם להכיר את אדקו ישראל. החברה הינה הנציגה הישראלית של קבוצת אדקו העולמית שמוכרת כאחת החברות המובילות בעולם לפתרונות עסקיים ושירותי השמה מתקדמים. לחברת אדקו ישראל ניסיון רב בגיוס עובדים ישראלים מיומנים בארץ ובחוץ לארץ כלל רילוקיישנים ומיקור חוץ. החברה מעניקה שירותים מגוונים בתחומי משאבי אנוש וניהול פרויקטים אשר כוללים פתרונות העסקה, סקרי שוק, ניהול פיננסי, השמת בכירים וניהול משאבי אנוש.

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
  דילוג לתוכן