חברות השמה להיי-טק

תוכן עניינים

גיוס עובדים להיי-טק בעזרת ‘אדקו’

חברות היי-טק רבות מלינות על הקשיים לאתר עובדים ראויים לעבודה. לכל משרה מתקבלות מאות אם לא אלפי פניות, הכוללות מסמכים רבים, לרבות מכתבי המלצות וקורות חיים, חלקם משקפים באופן ברור את יכולותיו של המועמד/ת וחלקם לא.

החברות נאלצות לסנן את מרבית הפניות הללו, מה שגובה מהן השקעה בשעות עבודה רבות. בשנים האחרונות, החלו חברות השמה לסייע לחברות ההייטק בהתמודדויות אלו.  

מה היתרונות של חברת השמה בענף ההיי-טק? כיצד עובד התהליך? ומי המרוויחים העיקריים? 

על כל אלה ועוד תוכלו לקרוא במאמר הבא.

 

מה היא חברת השמה?

חברת השמה היא חברה המספקת שירות כפול בשוק העבודה – הן עבור אלו המחפשים עבודה והן עבור החברות המחפשות עובדים. בין יתר תחומי האחריות שלה, ניתן למנות את קבלת דרישות ותיאורי המשרה מחברות ועסקים המחפשים עובדים, לאתר עובדים פוטנציאליים, איסוף קורות חיים ויתר הנתונים הרלוונטיים, ביצוע ראיונות עבודה, ועוד.

לאחר מציאת התאמה, המועמדת או המועמד עוברים לראיון אצל המעסיקים הפוטנציאליים, ואלו מחליטים סופית האם לבצע את ההתקשרות ולחתום על חוזה העסקה.

חברות השמה משמשות כמשדכים/ מתווכים, בין העובדים הפוטנציאליים למעסיקים הפוטנציאליים. בניגוד לשיטות גיוס אחרות, במקרה של חברת השמה אין שום יחסי עובד-מעביד העוברים דרכה. ההתקשרות החוקית היא ישירות בין המעסיק והעובדת ותפקידה של חברת ההשמה הוא רק לייצר את החיבור ביניהם.

 

מדוע קשה להתאים עובדים לחברות?

חברות ההשמה העוסקות בענף ההיי-טק נתקלות באתגר ייחודי. מצד אחד, הדרישות של החברות ההייטק המחפשות את העובדים בדרך כלל גבוהות מאוד, וכן מוגדרות היטב.  מצד שני, הביקוש למשרות בתחום ההיי-טק בישראל הוא גבוה מאוד, למעשה מהגבוהים בעולם.

ענף ההיי-טק בישראל פורח במיוחד. בישראל קיימות קרוב ל- 7,000 חברות היי-טק, וכמעט עשירית מהשכירים במשק הישראלי עובדים בענף. יחד עם זאת, הביקוש לעובדים נמצא בעלייה מתמדת, ועל פי דוח שפרסמה רשות החדשנות, כיום ישנו מחסור של כ- 18 אלף עובדים בענף ההיי-טק.

המחסור איננו נובע מהיעדר היצע: אלפים רבים מגישים קורות חיים למשרות אלה. עובדה זו לא מפתיעה לאור השכר הגבוה יחסית של עובדי הענף, והיוקרה המיוחסת אליו. המחסור נובע מהדרישות הגבוהות של החברות עצמן – מה שמקשה על תהליך השידוך.

 

איך מוצאים את המועמדים המתאימים להייטק?

לאור האתגר, ‘אדקו’ ישראל שהינה נציגה ישראלית של אדקו גרופ העולמית מקדישה משאבים רבים להבנה מיטבית של פעילות לקוחותיה.  אחת מהתמחויותיה הרבות של חברת ‘אדקו’ הינה גיוס והשמה של כוח אדם איכותי וניהול משאבי אנוש, ועל כן, מבינה היטב את הטכנולוגיות העומדות בבסיס מוצרן של לקוחותיה, ומספקת על פי פרופיל משרה מדויק של החברה המגייסת כוח אדם איכותי ומתאים ביותר עבור החברה.

תהליך הגיוס הוא מוקפד מאוד, תוך קיום ראיונות טלפוניים/ פרונטליים מקדימים, מבחנים מקצועיים ואישיותיים, ראיונות עומק, ועוד. בשונה משירותי פיירול, בשירותי השמה ‘אדקו’ מבצעת את התיווך בלבד, ועל כן אין לה כל קשר ביחסים החוקיים שבין המועמדים לחברה המגייסת לאחר חתימה על חוזה עבודה.

מכיוון שבענף ההיי-טק הפעילות היא מאוד ממוקדת מוצר מסוים, ההתאמה הסופית יכולה להתבצע באופן איכותי רק בתוך החברה עצמה. מצד שני, האיתור והמיון הראשוני הוא לא נגיש לחברות ההיי-טק, שברוב המקרים בראשית דרכן הן מוגבלות מאוד במשאבים. 

במקרים רבים, בטרם שיווק של מוצר, חברות ההיי-טק ירצו לשמור את הרעיונות למוצרים, את אופקי הפיתוח ואת הפעילות הטכנולוגית בתוך תחומי החברה ואל מול המשקיעות והמשקיעים. ‘אדקו’ מספקת סודיות מלאה לכלל לקוחותיה ותומכת בתהליך ההשמה תוך מתן האינפורמציה הנדרשת אודות המועמד, התאמתו לתפקיד ולארגון ועוד.

 

חיפוש עובדים מתעשייה ההייטק בחו”ל

‘אדקו’ הינה חברה גלובלית ולה גישה לעובדות ועובדים שאינם נמצאים בארץ. על אף הביקוש המקומי הרב לעבודה בענף ההייטק, לעתים הדרישות הספציפיות דווקא מצביעות כלפי חוץ, ולמען מטרה מסוימת תעדיף החברה ליצור התקשרות עם מועמד מחו”ל.

עצם העסקה של עובדים מחו”ל, בין אם מדובר בעובד אחד או אם במספר עובדים, מהווה יתרון נוסף לחברות היי-טק על ידיד כך שהיא יוצרת קשרים ושולחת “שורשים” ליצירת נטוורקינג רחב מעבר לגבולות המדינה. בענף ההיי-טק, שפועל ללא התחשבות בגבולות מדיניים – מדובר בצורך קיומי של ממש.

לקוחותיה של ‘אדקו’ הינם גם המועמדים הפוטנציאלים וגם חברות ההייטק המגייסות. עבור העובדים הפוטנציאליים, התקשרות דרך חברת ‘אדקו’ מהווה יתרון בעל שני פנים.

ראשית, מלאכת החיפוש נעשית יעילה יותר. במקום לעבור על פני אלפי חברות ההיי-טק הנמצאות בשוק, ‘אדקו’ מסייעת בשירותיה ובהתמחותה בהיכרות עם החברות הרבות.   בנוסף, היכרותה של ‘אדקו’ עם הדרישות הספציפיות של המשרות הפנויות בענף לבין הכישורים המקצועיים והאישיותיים של המועמדים מבטיחה התאמה מיטבית.

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
 

המאמרים החמים

מציאת עובדים לחברה

על מציאת עובדים לחברה בהייטק בחוץ לארץ מציאת עובדים לחברה בחוץ לארץ מערבת שיקולים הקשורים גם לדיני עבודה בחו”ל. אמנם במקרים רבים רמת השכר עולה משמעותית

קראו עוד >>
פיתוח עסקי

על פיתוח עסקי ומיקור חוץ בעולם ההייטק הישראלי והעולמי הנושא של פיתוח עסקי ומיקור חוץ רלוונטי משני כיוונים מנוגדים. מיקור חוץ של פעילות עסקית ישראלית לעובדים ברמה

קראו עוד >>
דילוג לתוכן