עיירה שוויצרית בלילה

מאמרים בנושא

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook

חברה ללא ישות משפטית בשוויץ

תוכן עניינים

בעלי ובעלות עסקים ישראלים רבים מעוניינים לפתח את פעילותם העסקית בשוויץ. שוויץ הינה מדינה מפותחת ועשירה, אשר מצטיינת בעשיית עסקים, נוכח הרגולציה הפחותה והידידותית, המאפשרת לפעול בה במגוון רחב של מגזרים עסקיים.

בנוסף לכך, ניתן לספק שירותים בשוויץ בצורה מוצלחת, גם ללא הקמת ישות משפטית, בעזרת שירותיה של ‘אדקו’. מהם המאפיינים הייחודיים של הכלכלה השוויצרית? אילו מאפיינים ייחודיים קיימים בשוק העבודה השוויצרי? מהם היתרונות והחסרונות בהקמת ישות משפטית? מהן החלופות להקמת ישות משפטית?

על כל אלו ועוד תוכלו ללמוד במאמר הבא!

המשיכו לקרוא! 

 

עסקים בשוויץ

שוויץ הינה מדינה השוכנת במרכז אירופה וגובלת עם גרמניה בצפון, צרפת במערב, איטליה בדרום ואוסטריה וליכטנשטיין במזרח. היא ידועה בשל נופיה המרהיבים ובגין ההרים והאגמים הרבים שבשטחה.

היא מונה כ-9 מיליון תושבים ועל אף שהשפה הרשמית בה הינה גרמנית – בשל הקרבה למדינות שכנות, ישנן שפות רבות נוספות אשר מדוברות בה. ציריך הינה העיר הגדולה ביותר בשוויץ אשר נמצאת בצפון-מרכז שוויץ ובה חיים כ-1.35 מיליון איש. השוק השוויצרי הינו שמרן ולא קל לחדירה, כך שללא ניסיון עימו יהיה מאתגר להיכנס אליו.

חשוב להתאזר בסבלנות ולהוכיח כי מערכת היחסים הנבנית הינה לטווח ארוך ומושתת על אמון, הקשבה והבנה של התרבות העסקית הנהוגה בה. משכן ההנהלה הראשי של קבוצת ‘אדקו’ העולמית נמצא בציריך שבשוויץ. ל’אדקו’ ישנם סניפים ב-66 מדינות ברחבי העולם להם נותנת שירותים מגוונים המותאמים לצרכי הלקוח.

 

מהם המאפיינים הייחודיים של הכלכלה השוויצרית?

שוויץ היא מדינה יציבה ומפותחת מאוד. מדובר באחת המדינות העשירות והישרות בעולם. שוויץ הינה בעלת שווקים מתקדמים ביותר בתחומי המזון, תרופות, כימיקלים, כלי מדידה, כלי מוזיקה, שעוני יוקרה ועוד. יתרה מכך, שוויץ היא בעלת מגזר פרטי גדול מאוד ביחס ליתר העולם המערבי, דבר שככל הנראה נבע בעקבות נטל מס נמוך.

בנוסף, שוויץ מדורגת בראש מדד ״קלות עשיית העסקים״. עובדה זו מהווה הוכחה לכך שהמדינה היא כר פורה לפיתוח עסקי. באופן יוצא דופן, למרות הכלכלה החופשית ברובה, שוויץ מספקת הגנה יחסית חזקה על החקלאות המקומית באמצעות מכסות יבוא גבוהות ומגבלות נוספות. כתוצאה מכך, מומלץ לשקול כניסה לשוק זה בכובד ראש. 

 

מהם המאפיינים הייחודיים של שוק העבודה שוויצרי?

שוק העבודה השוויצרי כולל כ-5 מיליון, כאשר כרבע מהם מאוגדים. למרות שכר העבודה הגבוה יחסית, עובדי המגזר הפרטי נשארים עם כ-15% מהכנסתם בסוף החודש, וזאת כתוצאה מיוקר המחייה הגבוה. בנוסף, שוק העבודה מאופיין בניידות גבוהה יחסית כתוצאה מהליכי העסקה ופיטורין פשוטים.

כך למשל, למעט כמה פרטים מהותיים כמו זהות המעסיק והעובד, שכר עבודה, תפקיד העובד וכיוצא באלה – אין צורך בחוזה עבודה בכתב. יתרה מכך, שוויץ לא מספקת חוקי מגן רחבים כמו בישראל – לדוגמא, אין חוק שכר מינימום מדיני, אולם, ישנו שכר מינימום מוסכם במסגרת הסכמים קיבוציים של עובדים מאוגדים. 

 

מהם היתרונות והחסרונות בהקמת ישות משפטית?

ישות משפטית, כמו חברה בע״מ, היא בעלת שני יתרונות מובהקים. ראשית, חברה בע״מ מספקת הגנה משפטית לבעלי המניות, וזאת לאור העובדה שיש הפרדה משפטית בין הישות המשפטית לבין בעלי המניות. 

בנוסף, אחד השיקולים המנחים בנוגע להקמת ישות משפטית במדינה זרה הוא שיקול המס. תכנון מס מאפשר לעסקים להקטין את נטל המס וכך להגדיל את רווחיהם, אולם, חשוב לדעת ששוויץ איננה מדינה פופולרית לתכנון מס. למרות זאת, הקמת ישות משפטית כרוכה גם בחסרונות.

בראש ובראשונה, הקמה ותפעול של עסק במסגרת ישות משפטית כרוכים בעלויות כלכליות משמעותיות. שנית, ניהול עסק במסגרת ישות משפטית מגביל את הגמישות והזריזות של העסק. היות והעסק נאלץ להקצות משאבים וזמן לניהול הישות המשפטית – נגזלים משאבים מפיתוח העסק ואספקת שירותים איכותיים ברחבי שוויץ. 

 

מהן החלופות להקמת ישות משפטית בשוויץ?

לאור החסרונות הרבים העולים מהקמת ישות משפטית – במקום להקים ישות משפטית ולהגביל את העסק – מומלץ לשקול את החלופות השונות ולספק שירותים בשוויץ במגוון רחב של צורות. 

ראשית, ככל שמדובר במוצר דיגיטלי, ניתן לשווק ולמכור את המוצר בשוויץ באמצעות שימוש באתר אינטרנט ייעודי, בנוסף לפרסום ממומן באמצעות הרשתות החברתיות ומנועי החיפוש. חשוב לוודא שאתר האינטרנט עומד בסטנדרטים גבוהים, לרבות נוחות משתמש, נגישות לדוברי אנגלית ועוד. ככל שמדובר במוצר פיזי ניתן למכור את המוצר באמצעות אתרים כמו איביי ואמזון.

שנית, ניתן לשווק את המוצר מתוך גבולות המדינה באמצעות שימוש בגורמים מתווכים שונים, לרבות אנשי שיווק מקומיים, מפיצים, זכיינים ועוד. 

דרך נוספת לספק שירותים בשוויץ היא באמצעות שימוש בשירותיה של חברת ניהול גלובלית. ניתן להשתמש במגוון רחב של שירותים כמו שירותי פיירול, מיקור חוץ ועוד, ובכך לבצע את הפרויקטים של העסק בצורה יעילה. היתרון בשירותיה של חברת ניהול הוא מובהק – עסקים ישראלים יכולים לבצע פרויקטים שונים בשוויץ מבלי להתעסק בהקמת ישות משפטית, כאשר חשוב להדגיש שהלקוח ממשיך לשמור על עצמאות עסקית וניהולית מקסימלית.

היות ומומלץ לדחות הקמה של ישות משפטית למשך שנתיים לאחר תחילת אספקת שירותים בשוויץ – שימוש בשירותיה של חברת ניהול מאפשר לעסקים להקים תשתית יציבה עבור הישות המשפטית שתוקם, ואילו חברת הניהול תוכל לסייע בגיוס עובדים עבור העסק באמצעות שירותי השמה.

 

׳אדקו׳ ישראל – מי אנחנו?

הקמת ישות משפטית בשוויץ מהווה אירוע מורכב שיש להיערך אליו בהתאם. ישנן חלופות יעילות המאפשרות לספק שירותים בשוויץ ללא הקמת ישות משפטית. משרדה הראשי של הנהלת ‘אדקו’ נמצא בציריך שבשוויץ ולה סניפים ב-66 מדינות ברחבי העולם. ׳אדקו׳ הינה חברת ניהול המספקת פתרונות עסקיים ללקוחותיה ברחבי העולם, אשר מותאמים לצרכיו הספציפיים של החברה הלקוחה.

באמצעות שירותיה של ׳אדקו׳ יכולות חברות ישראליות לפעול בשטחיה של שוויץ תוך חיסכון בזמן ובמשאבים, נטילת סיכונים מינוריים, וחשוב מכל – תוך מיקסום הרווחים. נוכח ניסיונה הרב ופריסתה הגלובלית של ׳אדקו׳ בעולם, מתאפשרות הזדמנויות ייחודיות ללקוחותיה של ‘אדקו’ אשר מקבלים שירותים מקצועיים מותאמים לצרכיהם ותקציבם. 

‘אדקו’ ישראל מסייעת לכלל לקוחותיה בעולם להגיע ליעדיהם ולמטרותיהן העסקיות תוך ייעול תהליכים ארגוניים, ביצועים מדויקים והרחבת הפעילות העסקית במדינות העולם. בין הפתרונות העסקיים המוצעים ב’אדקו’ תוכלו למצוא שירותים פיננסים, שירותי פיירול, גיוס והשמה גלובליים, מיקור חוץ ועוד.

צרו קשר בכדי לקבל ייעוץ מלא בנוגע לכל האפשרויות העומדות בפניכם.

נשמח לעמוד לשירותכם!

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
 

המאמרים החמים

מציאת עובדים לחברה

על מציאת עובדים לחברה בהייטק בחוץ לארץ מציאת עובדים לחברה בחוץ לארץ מערבת שיקולים הקשורים גם לדיני עבודה בחו”ל. אמנם במקרים רבים רמת השכר עולה משמעותית

קראו עוד >>
פיתוח עסקי

על פיתוח עסקי ומיקור חוץ בעולם ההייטק הישראלי והעולמי הנושא של פיתוח עסקי ומיקור חוץ רלוונטי משני כיוונים מנוגדים. מיקור חוץ של פעילות עסקית ישראלית לעובדים ברמה

קראו עוד >>
דילוג לתוכן