חברה ללא ישות משפטית בשוויץ

לוגו אדקו adecco
מאמרים בנושא
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
תוכן עניינים

חברות ישראליות רבות מעוניינות לפתח את עסקיהן במדינות מסביב לעולם. המחשבה הטבעית היא שעל מנת להפעיל עסק בחו״ל, יש צורך בהקמת חברה במדינת היעד. אולם, לא כך הדבר. 

הקמת חברה מחייבת התעסקות בירוקרטית מורכבת ומייצרת עלויות משמעותיות על החברה הפועלת בחו״ל. 

היות וניתן לספק שירותים בחו״ל ללא הקמת ישות משפטית – וזאת באמצעות פתרונות עסקיים יצירתיים – מומלץ להימנע מהקמת ישות משפטית במדינת היעד ככל שהדבר אפשרי לפחות במהלך השנתיים הראשונות בהן תתבהר הכדאיות העסקית.

׳אדקו׳, חברת ניהול פתרונות עסקיים, מספקת ללקוחותיה שירותים המאפשרים לספק שירותים במדינות זרות ללא הקמת ישות משפטית כאשר השליטה וניהול השירות בשליטה בלעדית של הלקוח.

מהם היתרונות והחסרונות בהקמת ישות משפטית בחו״ל? מהן החלופות להקמת ישות משפטית בחו״ל?

על כל אלו ועוד תוכלו ללמוד במאמר הבא!

המשיכו לקרוא! 

 

מהם היתרונות בהקמת ישות משפטית בחו״ל?

למרות שבמקרים רבים לא מומלץ הדבר, ייתכנו מצבים בהם דווקא יהיה כדאי להקים ישות משפטית במדינת היעד. למשל, ישויות משפטיות, כמו חברות בע״מ, מעניקות הגנה משפטית לבעלי מניותיה. החברה נחשבת לגורם נפרד מבעלי המניות, כך שפעולות עסקיות, תביעות משפטיות וכיוצא בזאת – מוטלות על החברה בלבד.

כתוצאה מכך (למעט מקרים חריגים, במידה והחברה חבה חובות, פושטת רגל וכיוצא באלה) בעלי המניות מוגנים ולא ניתן להטיל עליהם אחריות או לגבות חובות מנכסיהם האישיים. בנוסף, קיימים שיקולי מס כאלו ואחרים לפיהם יהיה כדאי להקים ישות משפטית על מנת להקטין את נטל המס. 

בנוגע להיבטים אלו, מומלץ להתייעץ עם מומחה הבקיא בדיני החברות והמס במדינת היעד.

 

מהם החסרונות בהקמת ישות משפטית בחו״ל?

להקמת ישות משפטית בחו״ל יש חסרונות רבים, ביניהן:

 

עלויות גבוהות

הקמה של ישות משפטית כרוכה בהוצאות גבוהות, לרבות הוצאות הקמה, תפעול ובעת הצורך – גם עלויות גבוהות בפירוק או מכירת הישות המשפטית. הקמת ישות משפטית כרוכה גם בעלויות גבוהות במישור הזמן. 

היות והדבר דורש הנפקת אישורים מסובכים מרשויות המדינה, ונוסף על כך נדרש ליווי צמוד של עורכי דין, רואי חשבון וכו׳ – הקמת ישות משפטית היא משאבת זמן וכסף.

 

פגיעה בגמישות העסקית

במיוחד כאשר מדובר בפעולה עסקית מוגבלת בזמן, חברות ישראליות הפועלות בחו״ל צריכות לשמור על זריזות וגמישות עסקית. המחשה לצורך זה הינה מגפת הקורונה, אשר הובילה למשבר בריאותי וכלכלי חמור במדינות רבות בעולם.

המשבר אילץ חברות רבות לסגור את דלתותיהן ולשוב לארץ במהירות המרבית. במצבים בהם נדרשת עזיבה מהירה של המדינה – הפעלת חברה בעלת ישות משפטית גורמת לעיכובים רבים לאור ההתעסקות הרבה הכרוכה בפירוק או מכירת החברה.

 

סגירת הזדמנויות

הקמת ישות משפטית מגבילה את יכולת החברה לפעול במספר מדינות במקביל. היות והקמת ישות משפטית דורשת זמן ומשאבים, יש גבול כמה ישויות משפטיות ניתן לפתוח ולהפעיל בחו״ל בצורה יעילה. 

היבט זה חשוב עוד יותר כאשר חברה מתלבטת היכן לפתח את פעילותה העסקית. הימנעות מהקמת ישות משפטית מאפשרת לבחון מספר מדינות במקביל – וכך לאפשר לחברה לקבל החלטות עם כל המידע המכריע להחלטתה. 

 

הקמה של ישות משפטית במדינה זרה מחייבת את החברות הישראליות להיכנס לעובי הקורה של הבירוקרטיה במדינה בה הן מעוניינת לפעול. 

על ידי כך, חברות עלולות לקשור את ידיהן ולהגביל את גמישותן העסקית. מומלץ לבחון את החלופות היעילות והמתאימות ביותר לחברתכם.

 

מהן החלופות להקמת ישות משפטית בחו״ל?

נציגי מכירות

דרך יעילה לפרוץ לשוק הגלובלי היא באמצעות קבלת שירותים מאנשי שיווק מקומיים המתמחים בתחום פעילות החברה. נציג או סוכנות מכירות, באמצעות המוניטין והניסיון שלהם בשוק המקומי, יוכלו לסייע בפתיחת דלתות עבור חברה שאינה מוכרת במדינת היעד. 

לפני השקעה מסיבית בשוק מקומי, הצוות המקומי יוכל לבחון את פוטנציאל המכירות של המוצר. ככל שחברה ישראלית תמצא את גורמי המקצוע הנכונים, נציגי מכירות ושיווק בחו״ל מהווים פתרון אפקטיבי להקמת תשתית מכירות בשוק מקומי. 

ניתן לאתר את גורמי המקצוע המתאימים על ידי מציאת המשווקים של מוצרים מתחרים ועל ידי פגישות בירידים מסחריים. לחלופין, ניתן לקבל ייעוץ בנוגע לגורמי מקצוע באמצעות חברה לניהול פתרונות עסקיים.

 

הסכמי הפצה ובלעדיות

יחסים אלו בדרך כלל הדוקים יותר מהיחסים עם נציגי מכירות, מכיוון שהגורם המקומי נוטל סיכון רב יותר היות והוא רוכש מהחברה את המוצר ומטפל בהפצתו ומכירתו במדינת היעד.

היתרון הבולט בשירותים אלו הוא שהחברה אינה נדרשת להקים תשתית עסקית במדינת היעד, אלא יכולה להסתפק, ברוב המקרים, רק בנציגות במדינה. החיסרון הבולט בשיטה זו היא הפגיעה ברווח השולי היות והגורם המקומי קונה את המוצר ישירות מהחברה במחיר נמוך מהמחיר לצרכן.

 

זכיינות

חברות ישראליות יכולות לעבוד תחת תשתית של חברה מקומית מצליחה וכך להפיץ את המוצר שלה בצורה מהירה מאוד. היתרון הבולט הוא שהחברה איננה נדרשת למתג את עצמה בשוק המקומי היות ופועלת תחת מותג מוכר. בנוסף לכך, החברה לא צריכה לבנות לעצמה תשתית הפצה. החיסרון הבולט הוא שהחברה מאבדת את המותג האישי שלה לטובת נוחות עסקית. 

 

שירותי ניהול והשמה

ניתן לספק שירותים לחברה ללא הקמת ישות משפטית במדינת היעד, לרבות פיירול ומיקור חוץ. באמצעות ניהול חיצוני, ניתן להוציא לפועל פרויקטים עסקיים תוך חסכון בהתעסקות הביקורתית. כך למשל, שירותי פיירול מאפשרים לחברה לגייס ולנהל עובדים באופן עצמאי, אולם ביצוע תשלומי השכר והבטחת העמידה ברגולציות המקומיות נעשית באמצעות חברת הפיירול. 

 

מיקור חוץ

חלופה נוספת היא שימוש במיקור חוץ – שיטת העסקה בה חברת הניהול דואגת לביצוע הפרויקט מתחילתו ועד סופו, מטפלת בתשלומים לכל גורמי המקצוע הרלוונטיים, דואגת לעמוד בכל הדרישות החוקיות והרגולציות המקומיות ועוד.

 שירותים אלו מאפשרים לגייס ולנהל עובדים בכל מדינה בעולם, תוך ניצול היתרונות היחסיים של עובדים המתמחים בתחומים שונים. 

פתרונות אלו, ופתרונות מגוונים נוספים שמציעה חברת ‘אדקו’, מאפשרים לחברות ישראליות לפעול בחו״ל בצורה גמישה ויעילה ללא צורך ראשוני בהקמת ישות משפטית.

 

׳אדקו׳ ישראל – מי אנחנו?

להקמת ישות משפטית יתרונות וחסרונות. מומלץ לבחון את כל החלופות הרלוונטיות לחברה לפני שקופצים למים העמוקים במדינה זרה. החלופות השונות מאפשרות לחברה לפרוץ לשוק המקומי בצורה נוחה ויעילה תוך נטילת סיכון מופחת.

שימוש באחת החלופות שהוצגו מהוות פתרון יעיל עבור חברות רבות, במיוחד בשלבים הראשונים של פעילות החברה בחו״ל. 

על מנת לקבל סקירה וייעוץ מקיף בנוגע לכל האפשרויות העומדות בפניכם – צרו קשר עם ׳אדקו׳ ישראל – חברת ניהול פתרונות עסקיים הפועלת ב-66 מדינות ברחבי העולם. 

שירותיה של ׳אדקו׳ מסייעות ללקוחותיה הרבים לחסוך את הצורך הראשוני בהקמת ישות משפטית בחו״ל, לחסוך בזמן ומשאבים ולהשקיע את מלוא כוחם ופעילותם העסקית בקידום החברה והרחבתה בעולם.

נשמח לשמוע על הפרויקט שלכם ולבצע בדיקת התאמה עבור חברתכם!

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
עיירה שוויצרית בלילה
חברה ללא ישות משפטית בשוויץ

בעלי ובעלות עסקים ישראלים רבים מעוניינים לפתח את פעילותם העסקית בשוויץ. שוויץ הינה מדינה מפותחת ועשירה, אשר מצטיינת בעשיית עסקים, נוכח הרגולציה הפחותה והידידותית, המאפשרת

קרא עוד »
דילוג לתוכן