הקמת חברה בארה״ב

לוגו אדקו adecco
מאמרים בנושא
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
תוכן עניינים

כמעט כל אחד חושב במהלך חייו על הקמת חברה או עסק. רבים גם מגשימים את המחשבה הזו. כידוע, הקמת חברה אינה פעולה פשוטה, ודורשת לרוב השקעת משאבים רבים.

הקשיים אף מתגברים כאשר מדובר בהקמת חברה בחו”ל, אשר לצד היתרונות הרבים הטומנת בחובה, כמו אפשרות לרווחים כלכליים גבוהים, קיימים גם קשיים, כמו היעדר היכרות עם שוק זר, שפה זרה, הכרת רגולציות מקומיות ועוד.

 ‘אדקו’ ישראל, חברה המספקת פתרונות עסקיים לעסקים, תסייע לחברתכם בהרחבת פעילותכם העסקית בחו”ל וזאת גם ללא הצורך בהקמת ישות משפטית בארץ היעד.

 מתי מומלץ להקים חברה ישראלית בחו”ל? מה זה “מקלט מס” והיכן ניתן למצוא אחד? מה היתרונות והחסרונות בהקמת חברה בחו”ל?

המאמר הבא סוקר בקצרה את המניעים להקמת חברה בחו”ל, מה המשמעות של מקלט מס ומה כולל התהליך עבור אלה שבחרו לצאת לדרך.

 

הקמת עסק נכונה ויעילה

הקמת חברה בחו”ל חייבת להיעשות לאחר תכנון קפדני. יש לבחור בחכמה את מדינת היעד, בהתאם לייעוד החברה ומטרתה, באופן כזה שהמדינה שתיבחר תספק פלטפורמה מושלמת לפעילות החברה.

‘אדקו’ ישראל תסייע לחברתכם בהקמת חברה בכל מדינה שתרצו ברחבי העולם ותייעץ לכם כיצד להתנהל בפן הטכני והבירוקרטי הנדרשת מול רשויות המס במדינה, מהו אופן התפעול הנכון לצורך הקמת החברה וניהולה האדמיניסטרטיבי השוטף. ‘אדקו’ תוכל לחסוך לחברתכם משאבים וזמן יקר על מנת לפתח את עסקיכם בעולם הגלובלי בצורה הנכונה.

 

סיבות להקמת חברה בחו”ל

בעלי עסקים ישראלים רבים מוצאים את עצמם עומדים בפני שאלת הכדאיות של הקמת חברה בחו”ל.

הקמת חברה בחו”ל יכולה להיות כלכלית מסיבות רבות שאותן ניתן לחלק לשתי קטגוריות עיקריות:

  1. מניעת הקמת חברה בישראל עקב איסור בחוק, כמו עסקים שאינם חוקיים בארץ או שיתוף פעולה עסקי עם מדינות שחברה ישראלית לא יכולה לבצע.
  2. כדאיות כלכלית גדולה בהקמת חברה במדינה אחרת – אם זה עקב אופי העסק, עקב שיקולי מס כאלה או אחרים ועוד.

 

אילו חברות אסור להקים בישראל?

הקמת חברה בארץ משתלמת יותר כאשר העיסוק העיקרי מתנהל בתוך המדינה ומוכוון ללקוחות פנים, כלומר צרכנים ישראלים או חברות ישראליות.

ישנם עסקים שאינם חוקיים בארץ, למרות שבמדינות אחרות הם כן חוקיים. הדוגמא הבולטת ביותר לכך היא ניהול של עסקי הימורים, בעיקר באמצעות רשת האינטרנט. יזמים המעוניינים להקים חברה העוסקת בהימורים או בכל פעילות הקשורה בכך, לא תוכל להקים אותה באופן חוקי בישראל, ולכן עליהם לפנות למדינות אחרות.

בעיה אחרת שעלולה לצוץ בפני חברות ישראליות היא מסחר ישיר מול מדינות שלישראל אין איתן קשרים דיפלומטיים. לא הרבה מודעים לכך, אך היקף הפעילות הכלכלית של ישראלים מול מדינות אלו אינו קטן והוא מתנהל בעקיפין דרך חברות שאותם ישראלים הקימו במדינות זרות. על ידי כך, על הנייר, אין תקשורת כלכלית ישירה בין אותן מדינות ובין ישראל.

 

הקמת חברה בחו”ל עשויה להיות משתלמת יותר

במקרים רבים משתלם יותר להקים את החברה במדינה אחרת ולא בהכרח בגלל איסור חוקי בהקמתה בארץ. כאשר החברה המוקמת עתידה לעבוד בעיקר מול צרכנים במדינה אחרת, או לעבוד מול חברות במדינה אחרת – ייתכן מאוד שישתלם לחברה להקים את הבסיס שלה במדינת היעד. ראשית, מבחינה אסטרטגית, יהיה קל יותר לגשת אל השוק, לחקור אותו ולהגיע לכדי התמצאות בו ברמה גבוהה, ואף לייעל את השיווק של המוצר או השירות.

שנית, אם מדובר במוצר או בשירות שלא ניתן דרך האינטרנט, החיסכון ארוך הטווח בעלויות שינוע של סחורות או של עובדים עשוי להיות גבוה מאוד, כך שעדיפה הקמתה תהיה כלכלית יותר במדינת היעד.

גם כאשר החברה המוקמת עתידה לנהל עסקים בינלאומיים, ולא רק בקרב מדינה אחת מרכזית, ייתכן שיהיה משתלם יותר להקים אותה בחו”ל, כאשר המיקום הפיזי שלה קרוב למדינות העיקריות איתן ייעשו העסקים.

 

באילו מדינות ניתן להקים חברה ישראלית?

ברוב המדינות ניתן להקים חברה ישראלית, השאלה היא עד כמה מסובכת הבירוקרטיה בתהליך. כאשר יש לבעלי העסק אזרחות נוספת מלבד הישראלית, העניינים האדמיניסטרטיביים יכולים להיות קלים יותר.

בחירת היעד צריכה להיות בהתאם למטרה שלשמה מוקמת החברה בחו”ל. אם זה עקב עשיית עסקים באזור גיאוגרפי מסוים, הרי ששם כדאיות פתיחת החברה היא גבוהה. המועמדות הפופולריות להקמת חברה תלוית מיקום בחו”ל הן: ארצות הברית, מדינות במרכז או מערב אירופה כמו גרמניה, ספרד ואנגליה, או באחד השערים למזרח כמו סינגפור והונג קונג.

כאשר מתייחסים לעסקים שאינם חוקיים בארץ, כמו הימורים, המדינות הפופולריות הן מלטה, קוסטה ריקה ועוד. במקרים רבים חברות יחליטו להקים חברה במדינות המהוות מקלט מס, כמו אנדורה, קפריסין, פנמה ועוד – הכל כתלות בסוג העסק.

 

מה זה מקלט מס והאם זה חוקי?

מקלט מס מתייחס לתכנון אסטרטגי של תשלומי המיסים של העסק. מדינות המהוות מקלט מס הן מדינות המעוניינות ליצור אצלן אטרקטיביות להון זר שייכנס למדינה ובנוסף לתמרץ העסקה של עובדים מקומיים שמתרחשת ברוב המקרים של הקמת חברה בשטחן.

הקמה חברה במדינת מקלט מס מהווה חיסכון עלויות גבוה כאשר במקלט המס אין צורך לשלם מיסים או ששיעור המס נמוך משמעותית מאשר במדינות ובאזורים אחרים.

מקלט מס לא חייב להיות מוגדר על מדינה שלמה אלא יכול להיות תחום לאזור מסוים במדינה, או עבור מצבו החוקי של אדם במדינה מסוימת, ולכן חשוב לבחון כל מקרה לגופו.

 

תהליך הקמת חברה בחו”ל

‘אדקו’ מסייעת ללקוחותיה לבחור בצורה נכונה את מדינת היעד הטובה ביותר עבור חברתה במידה והחלטה זו לא גובשה תחילה. לפי מאפייני העסק, מטרתו ומניעיו בהקמת חברה בחו”ל תוכל לייעץ ללקוח את הכיוון האידיאלי ביותר עבורו.

בשל ניסיונה רב השנים והקשרים הבינלאומיים של חברת ‘אדקו’, יכולה היא לסייע בהכרת כל בירוקרטיה מקומית הקיימת במדינת היעד, ולהנחות כיצד יש לפעול בתוכה מכל האופנים, החל מסיוע בפתיחת חשבונות בנק, עזרה רגולטורית, לגאלית ואדמיניסטרטיבית הכלולה בפתיחת חברה חדשה.

סניפיה של ‘אדקו’ אשר פרוסים ברחבי העולם ב-66 מדינות, מכירה את כל החוקים המקומיים השונים אשר משתנים בין מדינה למדינה ואף באותה מדינה בין תחומי העסקים, אזרחות של בעלי החברה וכדומה.

בעזרת הייעוץ המקצועי שניתן ע”י המומחים לפיתוח עסקי בחברת ‘אדקו’, חברתכם תוכל לפתוח בקלות את עסקיכם ללא כל טעויות ובצורה היעילה והמהירה ביותר.

צרו קשר עוד היום, שנוכל להתחיל להרחיב את פעילותכם העסקית כבר מחר!

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
משרדים במגדלים בארה"ב
הקמת חברה בארה״ב

ישראלים רבים מעוניינים לפתח את עסקיהם בארה״ב. הקמה וניהול עסק בישראל הוא דבר מורכב ולעיתים אף קשה, במיוחד בהתחשב ביוקר המחייה והרגולציה הכבדה. לכן, באופן

קרא עוד »
דילוג לתוכן