העסקת עובדים באוסטרליה

תוכן עניינים

ברוב המקרים, חברות ועסקים מצליחים, מבקשים להרחיב את פעילותם העסקית אל מעבר לים. הרציונל המרכזי לכך הינו שקיימות הזדמנויות מעולות לפיתוח עסקי בשווקים אחרים מלבד השוק הישראלי. 

בהתחשב ברגולציות ויוקר המחייה בישראל, פתיחת פעילות עסקית בחו״ל מאפשרת התפתחות במדינות בהן התנאים להקמת עסק עדיפים בהשוואה לישראל. אולם, למרות הרצון והאמביציה של העסקים הישראלים, אי אפשר פשוט ״לקפוץ למים העמוקים״ בלי מידע מקדים.

׳אדקו׳ ישראל הינה חברת ניהול פתרונות עסקיים מהמובילה בעולם, המעניקה ללקוחותיה שירותים עסקיים ב-66 מדינות בעולם, ומסייעת להם להתפתח במדינתם ומחוצה לה, ביעילות ובמקצועיות המקסימלית.

מהם האתגרים בהעסקת עובדים בחו״ל? אילו צורות העסקה חשוב לשקול? איך עושים זאת נכון?

על כל אלו ועוד תוכלו ללמוד במאמר הבא! 

המשיכו לקרוא!

 

העסקת עובדים בחו״ל – מהם האתגרים בפניהם ניצבים בעלי העסקים הישראלים?

אחד האתגרים הגדולים והחשובים ביותר בפתיחת פעילות עסקית מעבר לים הינה העסקת עובדים. ברוב המקרים, מדובר במדינה אשר התרבות, הרגולציה והשפה בה יהיו שונים לחלוטין ממה שמוכר ומקובל בישראל. יש להתייחס לכל ההיבטים המייחדים את אופן העסקת העובדים במדינת היעד על מנת להתמודד עם האתגרים.

מבין האתגרים הקיימים בכל שוק, מומלץ לשים לב לנושאים הבאים:

 

דיני עבודה

בכל מדינה יש חקיקה שונה, לפעמים שונה לחלוטין, בכל הנוגע להעסקת עובדים. כך למשל, למרות שבארה״ב יש דין פדרלי שחל בכל 50 המדינות, לכל מדינה ומדינה יש גם דינים מיוחדים משלה. סביר להניח שיהיו הבדלים ביחס לחובות תשלום שכר מינימום, חופשות, פנסיה, ביטוח לאומי, ימי מחלה וכיוצא באלה. בנוסף, ייתכן מאוד שסעיפי אי-תחרות, אשר מקובלים במגזרים עסקיים מסוימים בישראל – יהיו בלתי חוקיים במדינת היעד. 

 

ארגוני העובדים במדינת היעד

בישראל ישנם מגזרים רבים שקשה מאוד לפעול בהם ללא הסכמה מלאה של ארגון העובדים הפועל בחברה. ארגוני עובדים מציבים אתגר מיוחד בכל מקום בו עסקים מעוניינים לפעול. מומלץ מאוד לבצע סקר שוק נרחב, תוך בירור מעמיק בנוגע לאופי ארגוני העובדים במדינת היעד אשר עלולים להציב אתגרי השמה לא צפויים. 

 

צורת מיון וקבלת מועסקים

סביר להניח שיהיו הבדלים בנורמות העסקיות הנהוגות, אשר צריכות להילקח בחשבון בעת גיוס עובדים בחו״ל. כך למשל, מבחני קבלה הם צורת מיון מקובלת בשוק ההייטק בישראל אך לא בארה״ב. דרישה ממועמדים לבצע מבחני קבלה בארה״ב עשויה להרתיע מועמדים ראויים. במקום זאת, ייתכן וכדאי לבצע בדיקות רקע כחלופה.

בנוסף לכך, במדינות איחוד האמירויות נהוג מאוד להשאיר את המשא ומתן פתוח גם לאחר חתימת החוזה. תופעה זו עלולה להפתיע ישראלים רבים אשר אינם בקיעים באופי המדינה בה פועלים. לכל מדינה יש אופי שונה שחשוב להתייחס אליו באופן פרטני. 

ללא היכרות מעמיקה עם המצב הקיים בשטח במדינת היעד, בעלי עסקים ישראלים עלולים לבצע טעויות יקרות.

׳אדקו׳ ישראל מציעה ללקוחותיה פתרונות עסקיים רבים שמסייעים לחברות להתגבר על הקשיים הנלווים בדרך להרחבת העסק בחו”ל, בצורה היעילה והמקצועית ביותר. בין שירותיה של ‘אדקו’ ניתן למצוא סקרי שוק, פתרונות העסקה, שירותי פיירול ומיקור חוץ ועוד מגוון רחב של פתרונות המותאמים במיוחד לצורך הספציפי של החברה.

 

העסקת עובדים בחו״ל – איך עושים את זה נכון?

העסקת עובדים בחו”ל ניתנת כמובן לביצוע באופן עצמאי, אולם חשוב לזכור, כי פעולה זו מצריכה הבנה מקיפה בכל הנוגע להעסקה, לרבות הכרה עם סוגיות מיסוי, זכויות עובדים ועוד. בנוסף, העסקה עצמאית תחייב, ברוב המקרים, הימצאות פיזית של בעל העסק במדינת היעד, תוך תפעול מחלקת משאבי אנוש שלמה, אשר לא תמיד תהיה רצויה מבחינה עסקית.

לדוגמא, פרויקטים המצריכים גמישות וזריזות עסקית, מקשים לא פעם על צרכי העסק ויעילותו בשל התעסקויות עם סוגיות הקשורות במשאבי אנוש מורכבים. ‘אדקו’ ישראל נותנת מענה מלא לשלל הצרכים העסקיים של לקוחותיה ומספקת להם פתרונות עסקיים בתחומים הדרושים, אשר מאפשרים ללקוחות להשקיע את מיטב זמנם ומשאביהם בפעילותם העסקית ובהצלחת החברה.

 

מהן צורות ההעסקה האפשריות בחו״ל

חשוב מאוד לשקול חלופות העסקה אפשריות, לרבות הצעות רילוקיישן לעובדים ישראלים, שירותי פיירול (Payroll), שירותי העסקה (Employer of record), מיקור חוץ (Outsourcing) ועוד. לכל חלופה יש יתרונות וחסרונות בהתאם לפרויקט הדרוש והן עשויות להשפיע על התנהלות העסק במדינת היעד.

מבין שיטות ההעסקה השונות, ניתן למצוא:

 

העסקה (Employer of record)

העסקה ישירה מתאימה לחברה ישראלית המעוניינת לפעול במדינת היעד בחו״ל בתור שלוחה נוספת של החברה הישראלית, או במצבים בהם עסק ישראלי מעוניין להעתיק את מרכזו העסקי למדינת היעד לטווח הארוך. 

במצבים כאלו החברה מתנהלת כחברה מקומית לכל דבר ועניין, הינה בעלת ישות משפטית במדינה ומתעסקת עם כל הסוגיות הנוגעות להעסקה, לרבות ניהול מחלקת משאבי אנוש, התמודדות עם הדין והחוקים המקומיים ועוד. 

׳אדקו׳ ישראל מסייעת לחברות ישראליות הפעולות בחו״ל לאתר את העובדים המתאימים ביותר ולהעסיק אותם עבורה וזאת גם ללא ישות משפטית במדינת היעד, ללא צורך בהתעסקות עם יחסי עובד-מעביד.

 

פיירול (Payroll)

שירותי פיירול מתאימים לחברות המעוניינות לבצע פרויקט ולשמור את הניהול המקצועי אצלן תוך העברת הטיפול האדמיניסטרטיבי לגורם חיצוני. בעת מתן שירותי הפיירול, ׳אדקו׳ ישראל מספקת כמעסיק עבור העובד לכל אורך תקופת ההעסקה.

׳אדקו׳ ישראל מתנהלת מול העובדים בכל היבטי ההעסקה, והחברה הלקוחה מתנהלת מול העובדים רק בנוגע להיבטים העסקיים והמקצועיים של העובדים, כך שלעסק יש שקט תעשייתי מכל ההתעסקות עם הבירוקרטיות הדרושות. 

 

מיקור חוץ (Outsourcing)

במיקור חוץ החברה הלקוחה מוציאה מידיה כל טיפול בפרויקט אשר חורג מליבת פעילותה העסקית. נוכח כך, ׳אדקו׳ ישראל מנהלת את הפרויקט הדרוש, מקצה לקצה ומאפשרת לחברה לפעול בפעילויות ההכרחיות עבורה בזריזות וביעילות.

 

׳אדקו׳ ישראל תלווה את פעילותכם העסקית מעבר לים!

בעת הקמת פעילות עסקית בחו״ל, חשוב להתייחס לסוגיות המרכזיות הכרוכות בהפעלת העסק. ההחלטה על הקמת שלוחה עסקית בחו״ל, אשר בתקווה תוביל להצלחה עסקית כבירה, כרוכה באתגרים משמעותיים, אשר ללא טיפול הולם ומקצועי – עלולים לפגוע בהצלחת העסק. 

׳אדקו׳ ישראל – חברת ניהול פתרונות עסקיים, פועלת ב-66 מדינות ברחבי העולם. במסגרת פעילותה העסקית, ׳אדקו׳ מעניקה שירותי ניהול איכותיים וגמישים המותאמים באופן אישי לצרכי העסק. 

באמצעות פעילותה הגלובלית של ׳אדקו׳ ישראל, ניתן לייעל את ההקמה והתפעול של הפעילות העסקית בחו״ל, ולהתמקד במרכז פעילותה העסקי של החברה ולטפס יחד להצלחה הגדולה!

נשמח לעמוד לשירותכם!

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
נמל סידני מואר
העסקת עובדים באוסטרליה

אוסטרליה היא מדינה מערבית בעלת מגזר עסקי מפותח מאוד. מרבית התעשייה מרוכזת בערי מישור החוף כמו מלבורן וסידני, שם ניתן למצוא מגזרים עסקיים כמעט בכל

קרא עוד »
לחיצת יד של העסקת עובדים
העסקת עובדים בארה״ב

חברות רבות מעוניינות לנצל את התנאים הנוחים והרגולציה הנמוכה במדינות השונות בארה״ב וכך לפתח את פעילותם העסקית מעבר לים. כאשר חברה ישראלית מרחיבה את פעילותה

קרא עוד »
דילוג לתוכן