הטבות עובדים בארה״ב

לוגו אדקו adecco
מאמרים בנושא
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
תוכן עניינים

בסוף כל חודש מתקבלת משכורתו של העובד, בין אם הוא עובד בישראל או בחו”ל. כל איחור בתשלום המשכורת עלול להיות מלווה בקנסות ותביעות. 

נוסף על המשכורת החודשית, קיימות אופציות תגמול נוספות לעובדים, המוכרת בתור הטבות לעובדים. 

‘אדקו’ ישראל מספקת שירותים למגוון רחב של חברות ישראליות וזרות ברחבי העולם ובעלת ידע נרחב בהטבות האפשריות הניתנות לעובדים. ‘אדקו’ מספקת הטבות רבות ומגוונות לעובדיה ברחבי העולם תוך היכרות עם המנטליות והמנהגים הקבועים בכל מדינה.

מה הן ההטבות הניתנות לעובדים? כיצד הטבות אלו באות לידי ביטוי ברמה הבינלאומית? אילו הטבות קיימות? על כל זאת ועוד תוכלו ללמוד במאמר הבא. המשיכו לקרוא! 

 

חברות בינלאומיות והטבות בחו”ל

בעידן הגלובלי בו אנו חיים, ישנן חברות בינלאומיות רבות הפזורות ברחבי העולם ולרוב הן מציעות הטבות מקוריות ומשתלמות ביותר. 

‘אדקו’ מספקת פתרונות ניהול עדכניים המיטיבים עם שני הצדדים – הן של המעסיק והן של העובד, וכמו כן, בקיאה בשלל הטבות העובדים הניתנות ברחבי העולם.

הטבות לעובדים בחו”ל משתנות בהתאם לאופייה של המדינה בה פועלת. במדינות עם וועדי עובדים חזקים ועם תרבות ארגונית המעודדת הטבות – העובדים לרוב יזכו ביותר הטבות, לדוגמא במדינות הסקנדינביות, כמו דנמרק, שוודיה ופינלנד.

ברוב המדינות, הטבות משתנות כמו בונוסים וימי חופשה יהיו פטורות ממס. לעומת זאת, הטבות הוניות, כמו מניות או אופציות (כאשר הן ממומשות) – כן יחויבו במס. כמובן שנתון זה משתנה בין מדינה למדינה.

‘אדקו’ מספקת הטבות לעובדים ודואגת לשימור שביעות רצונם של כלל עובדיה ברחבי העולם. הטבות אלו הוכחו כאפקטיביות לרמת המורל ולתפוקה חיובית מצידם של העובדים, אשר חשים שהשקעתם ועבודתם מוערכת. ‘אדקו’ מכירה את השווקים השונים במדינות השונות ברחבי העולם ועל כן יכולה לספק את ההטבות המתאימות ביותר עבור כל מדינה בה חברתכם תשאף להתרחב בה.

 

משכורת חודשית לצד הטבות

תגמול על העבודה של עובדים מורכב ברובו מהמשכורת, בדרך כלל משכורת חודשית, אך לא רק. התגמול יכול ללבוש צורות רבות, ולהגיע בדמות הטבות כאלו או אחרות.

הטבות לעובדים הינו שם כולל לכל גמול בעל ערך כספי או בעל ערך כספי פוטנציאלי, אותו מקבלים העובדים בתמורה לעבודתם או בתמורה לתרומה יוצאת דופן, כגון הצלחה בפרויקט מיוחד, הגעה להישגים גבוהים מהמצופה וכדומה.

נוכח התחרות הרבה על כוח האדם בשוק העבודה, עולם ההטבות הפך בשנים האחרונות לאחד הכלים המרכזיים למשוך מועמדים ועובדים ולשמר אותם בחברה.

 

אילו הטבות קיימות לעובדים ברמה הבינלאומית?

כאשר מדובר בשוק העבודה הבינלאומי, התחרות גדולה פי כמה, ואילו שכר בלבד לא תמיד יכול לשמש כלי למשיכה ולשימור של עובדים. לכן, חברות רבות משקיעות משאבים ומאמצים במציאת הטבות מקוריות, בעלות ערך ואטרקטיביות – מתוך הבנה שהתחרות על לב העובדות והעובדים יכולה להיות מוכרעת על ידיהן.

בישראל עולם ההטבות הוא מגוון אמנם, אך בחו”ל הוא כמעט ואינסופי. עולם ההטבות הקלאסי בחו”ל הוא מגוון ומכיל בתוכו סוגים שונים.

ישנו סוג של הטבה שמוענקת בדרך כלל במטרה למשוך עובדים ולשמר אותם, ולכן ניתנת ללא תלות בעבודה מסוימת שנעשתה או בהצלחה יוצאת דופן בפרויקט ספציפי. סוג זה כולל הטבות העונות על צרכים יומיומיים של העובדים. הטבות מסוג זה יכולות להתבטא ברכב חברה, שוברים לארוחות או בילויים, הענקה של ימי חופש מעבר לתקן הקבוע בחוק, השתתפות או מתן ביטוחים שונים ועוד.

סוג נוסף הוא תגמולים משתנים. תגמול משתנה הוא הגדרה של תוספת שכר בהתאם להישגים, כאלה הניתנים בתמורה לעבודה יוצאת דופן, או מתוך צורך אישי לשמר עובד מסוים בחברה. התגמול הפשוט והנפוץ ביותר הוא בונוס – סכום כספי חד פעמי המתווסף למשכורת. למשל, אנשי מכירות מקבלים תמריץ ע”י קבלת עמלות מכירה, ובכך מדרבנים אותם להשקיע יותר לא רק בכמות שעות העבודה, אלא בשעות עבודה איכותיות ואפקטיביות.

 

מהו תגמול הוני – מניות ואופציות?

אחד התגמולים הנפוצים בימינו בהרבה חברות הנסחרות בבורסות השונות ברחבי העולם הוא הענקה של מניות או של אופציות. עקב העלייה בפופולריות שלהן, כדאי להכיר את ההבדל ביניהן.

מניה היא נכס פיננסי של ממש, כלומר היא בעלת ערך כספי. הערך הכספי של המניה נגזר משווי החברה ומכמות המניות הכוללת שלה. למשל, אם לחברה בעלת שווי של מיליון דולר יש 10,000 מניות, הרי שכל מניה שוות ערך ל- 100 דולר. הענקה של מניה כזו לעובד בחברה שוות ערך כמתן 100 דולר לעובד, אך לא רק – אם שווי החברה עולה ל- 2 מיליון דולר, המניה גם היא תכפיל את שוויה, וכעת ברשות העובד נכס פיננסי בשווי 200 דולר. 

שווי הנכס הפיננסי נגזר משווי החברה על פני זמן, ולכן, קבלת מניה כהטבה משתלמת כאשר יש צפי ששווי השוק של החברה יעלה.

אופציות, לעומת זאת, אינן נכסים פיננסיים, אלא כתבי התחייבות בלבד, המבטיחים למקבלי ההטבה אפשרות לקנות מניות של החברה בסכום קבוע מראש. אופציה משתלמת היא למעשה הענקה של אופציות לעובדים לקנות מניה של החברה תמורת סכום כסף מוגדר. אם בזמן המימוש של האופציה שווי השוק של החברה עלה הרי שקניית המניה מהווה רווח נקי עבור העובד בין הסכום בו קנה את המניה לבין שוויה של המניה לאחר עליית ערך החברה. 

 

באילו מדינות בחו”ל נהוג לתת יותר הטבות לעובדים?

בכלליות, הטבות עובדים בחו”ל אינן עניין של מדינות, אלא של החברות המעסיקות עצמן. ההבחנה על פי חברות ולא על פי מדינות נכונה שבעתיים בעידן הגלובלי בו אנו חיים, בו יש חברות בינלאומיות רבות, ודווקא הן בדרך כלל אלה המציעות את ההטבות המקוריות והמשתלמות ביותר.

יחד עם זאת, ניתן למנות מספר קריטריונים שיבדילו בקווים כלליים בין מדינות ברמת ההטבות הניתנת לעובדות ולעובדים. 

ראשית, הטבות לעובדים בחו”ל במגזר הציבורי משתנות בהתאם לאופי של כל מדינה. במדינות עם וועדי עובדים חזקים ועם תרבות ארגונית המעודדת הטבות – העובדות והעובדים יזכו בממוצע ליותר הטבות. בין מדינות אלה ניתן למנות את המדינות הסקנדינביות, כמו דנמרק, שוודיה ופינלנד, ולמרבה ההפתעה גם את ישראל.

הקריטריון השני, שפוסח כמעט לחלוטין על חברות גדולות בינלאומיות, הוא מצב הכלכלה המקומית. כאשר שוק העבודה במצב של תעסוקה מלאה (מאופיין בשיעור אבטלה נמוך), התחרות על העובדות והעובדים צפויה להיות גבוהה יותר, כלומר חברות ירצו להשקיע בתמריץ למועמדים איכותיים לעזוב עבודות אחרות ולהצטרף אליהן. במצב כזה ההטבות יהיו גבוהות יותר.

לעומת זאת, אם שוק העבודה מאופיין בחוסר יציבות ובאבטלה גבוהה, כמו בימים אלה, כאשר כמעט כל שווקי העבודה ברחבי העולם סובלים מעלייה חסרת תקדים בשיעורי האבטלה, הרי שהתמריץ העיקרי לעבודה חזר להיות השכר הבסיסי – ובהתאמה השימוש בהטבות כתמריץ להעסקה או לשימור ירד.

 

‘אדקו’ ישראל מומחית באספקת פתרונות עסקיים

חברת ׳אדקו׳ מספקת פתרונות עסקיים ברמה גלובלית אשר פועלת ב-66 מדינות ברחבי העולם. ׳אדקו׳ מעניקה ללקוחותיה ייעוץ מקיף ומקצועי במגוון שירותים המותאמים בדיוק רב לצרכיה של החברה הלקוחה. בין השירותים הרבים אותם מספקת ‘אדקו’ ניתן למצוא פתרונות העסקה, ניהול אדמיניסטרטיבי, שירותי גיוס והשמה, ייעוץ וניהול פיננסי ועוד.

בעזרת שירותיה של ‘אדקו’ ישראל תוכל חברתכם לפעול באפקטיביות מלאה בכל מדינה בעולם, תוך קבלת בטוחה שחברה בינלאומית מובילה מטפלת עבורכם בתחומים הדרושים עבורכם.

צרו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
שירות פיננסי
הטבות עובדים בארה״ב

שוק העבודה בארה״ב הוא מהגדולים והמפותחים בעולם במדינות רבות ישנה תחרות בין החברות על ליבם של העובדים ומעבר למשכורות גבוהות, אחת הדרכים לשכנע מועמדים איכותיים

קרא עוד »
דילוג לתוכן