שירות פיננסי

מאמרים בנושא

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook

הטבות עובדים בארה״ב

תוכן עניינים

שוק העבודה בארה״ב הוא מהגדולים והמפותחים בעולם

במדינות רבות ישנה תחרות בין החברות על ליבם של העובדים ומעבר למשכורות גבוהות, אחת הדרכים לשכנע מועמדים איכותיים להצטרף לחברה היא באמצעות מתן הטבות. ישנן מגוון רחב של הטבות לעובדים כדוגמת הטבות הוניות, תנאים סוציאליים, שיפור תנאי עבודה ועוד. 

חשוב להכיר את הסוגים השונים של ההטבות שניתן לקבל בשוק הגלובלי בכלל ובשוק האמריקאי בפרט. במאמר זה תוכלו ללמוד על המאפיינים השונים של הטבות עובדים בארה״ב. 

 

מהם סוגי ההטבות המרכזיות הניתנות לעובדים?

בהכללה גסה, הטבות מתחלקות לשלש סוגים שונים:  סוג ראשון של הטבות אשר ניתנות לעובד הן הטבות שניתנות ללא קשר לביצועיו בחברה. הטבות אלו נועדו לשפר את תנאי העובדים באופן שאינו בהכרח כספי וכך להגביר את תחושת שייכותם לחברה. כך למשל ניתן לציין הטבות כמו רכב צמוד, ימי חופשה נוספים, השתתפות החברה ברכישת ביטוחים, הענקת שוברים ועוד. 

סוג נוסף של הטבות הוא בונוסים, אשר נועדו לתמרץ עובדים לעבוד קשה ולהציג תוצרים איכותיים. מדובר בהטבות, שהן בדרך כלל כספיות, אשר ניתנות לעובדים כתלות בביצועים שלהם באותו רבעון או באותה שנה. ככל שהביצועים טובים יותר (ביחס לשאר עובדי החברה) כך שווי הבונוס יהיה יותר גבוה. 

הסוג השלישי של הטבות שראוי לציין הוא תוספת למשכורת בהתאם להישגים החודשיים. ההטבה המקובלת ביותר היא עמלה על כל מכירה שבוצעה על ידי העובד.

 

מהן ההטבות הנוגעות לשוק ההון?

במסגרת ההטבות הניתנות לעובד, בין אם מדובר בבונוס תקופתי או כתוספת למשכורת כחלק מהסכם העבודה, ראוי לציין הטבות בשוק ההון כדוגמת אופציות ומניות הניתנות לעובדים. 

מדובר בהטבה בעלת ערך כספי, לעיתים אף גבוה מאוד, אשר יכולה לעודד מועמדים רבים להצטרף לחברה. כך למשל, עבור חברה אשר נמצאת בנסיקה בשוק ההון, מתן אופציה לרכישת מניות בערך קבוע יכול למשוך עובדים רבים. הרווח הריאלי הרב שניתן לצבור, למשל במידה והחברה נמכרת וערך המניות עולה ביחס לעלות האופציה, יכול לעודד רבים להצטרף לחברה. 

עבור עובדים ומעסיקים כאחד, לאופציות ולמניות יש ערך גבוה בעולם ההטבות, ולכן חשוב מאוד להכיר את האפשרות הזו.

 

כמה מילות סיכום

הטבות הניתנות לעובדים משפיעות על איכות חייהם, הן באופן ישיר על ידי הטבות כספיות והן באופן עקיף על ידי הטבות המקנות נוחות לעובדים. חברות גלובליות וישראליות הפועלות בארה״ב מעניקות הטבות מרשימות מאוד על מנת לגייס ולשמר כוח אדם איכותי. 

חשוב להכיר את סוגי ההטבות שחברות בשוק האמריקאי מעניקות בכל מדינה. אם אתם מפעילים או מעוניינים לנהל חברה בארה״ב, חשוב לדעת אילו הטבות להציע. במידה ואתם מעוניינים לעבוד בארה״ב, חשוב לדעת על אילו הטבות ניתן לדון במעמד המשא ומתן עם החברה. 

אנו ממליצים לכם לפנות אלינו ב’אדקו ישראל’ בשל היותנו חברה גלובלית הבוחנת העסקת עובדים בארה”ב על מנת לקבל את הייעוץ המדויק ביותר עבורכם בכל הנוגע להטבות הניתנות לעובדים בארה״ב.

  *ההטבות עשויות להשתנות בין המדינות השונות בארה”ב.

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
 

המאמרים החמים

מציאת עובדים לחברה

על מציאת עובדים לחברה בהייטק בחוץ לארץ מציאת עובדים לחברה בחוץ לארץ מערבת שיקולים הקשורים גם לדיני עבודה בחו”ל. אמנם במקרים רבים רמת השכר עולה משמעותית

קראו עוד >>
פיתוח עסקי

על פיתוח עסקי ומיקור חוץ בעולם ההייטק הישראלי והעולמי הנושא של פיתוח עסקי ומיקור חוץ רלוונטי משני כיוונים מנוגדים. מיקור חוץ של פעילות עסקית ישראלית לעובדים ברמה

קראו עוד >>
דילוג לתוכן