דיני עבודה בארה״ב

בית משפט בארה"ב

מאמרים בנושא

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
תוכן עניינים

דיני עבודה עוסקים בהסדרת היחסים החוקיים בין עובד למעביד. בכל מדינה בעולם ישנם הבדלים משמעותיים במערכות הדין, ובאופן פרטני גם בין כל מדינה בארה״ב.

חברות ועסקים רבים מעוניינים להרחיב את פעילותם העסקית לארה״ב – “ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות”. בטרם העסקת עובדים ארה״ב, ישנם מספר נושאים שחשוב להכיר בקשר לדיני העבודה בשוק האמריקאי. 

דיני העבודה בארה”ב קובעים את חובותיהם וזכויותיהם של עובדים ושל איגודי עובדים, ומגדירים את יחסי עובד-מעביד. המטרה העיקרית של דיני העבודה היא לתקן את אי השוויון בכוח המיקוח שבין עובדים למעסיקים.

דיני העבודה בארה”ב מורכבים מחקיקה ורגולציה פדרלית, כאשר בין המדינות השונות (ולעיתים אף בין ערים שונות באותה מדינה), ישנה מערכת חוקתית שונה. אותם חוקים ורגולציות פדרליות מגדירות את הזכויות הסוציאליות המינימליות אשר נחקקו במאה ה-20, וזאת מתוך כוונה לבסס חוקים בארה”ב שיטיבו עם העובדים מעבר למינימום שנקבע בחוק.

מדיניותה של ארה”ב היא לעודד תעסוקה מלאה באמצעות מדיניות מוניטרית, השקעה בתשתיות ומדיניות סחר בינלאומי, אשר מתעדפת תוצרים שייוצרו בארצות הברית.

 

התמחות בדיני עבודה בארה”ב

בשל ההבדלים הרבים בדיני העבודה בין המדינות השונות בארה״ב ובשל צורך בהיכרות עם מערכות דיני העבודה המורכבות והמסועפות בארה״ב, חשוב לנהל את נושא משאבי האנוש של החברה בצורה נכונה. חשוב מאוד לדעת איך לפעול במישור העסקי ולהכיר גם את ההיבטים המשפטיים.

חברת ‘אדקו’ הינה חברה גלובלית בעלת סניפים ב-66 מדינות ברחבי העולם ובין היתר גם בארה”ב. ‘אדקו’ מספקת את הייעוץ הנדרש לחברות אשר מעוניינות להתפתח במדינות שונות בארה”ב ומתמחה בהעסקת עובדים תוך מתן שירותי העסקה, פיירול, גיוס והשמה, שירותים פיננסים, עתודה ניהולית, ניהול פרויקטים ועוד.

באופן זה חברות ישראליות יוכלו למקסם את האפקטיביות של חברתם תוך ערובה כי חברה גלובלית כ-‘אדקו’ מנהלת עבורם את כל נושאי הבירוקרטיה והחוקים הנלווים עם כל מדינה תוך היכרות וניסיון בתחום.

 

דיני עבודה – מה הם?

כאמור, דיני עבודה הם מערכת חוקים ענפה המתייחסת לכל היבט ביחסים בין עובדים למעבידים. דיני עבודה מגדירים במדויק את התנאים בהם מתקיימים יחסי עובד-מעביד. הם מבדילים בין אדם המועסק כשכיר לבין קבלן. בכל מצב ישנם זכויות וחובות שונות.

דיני העבודה כוללים בתוכם ״חוקי מגן״ – מערכת חוקים אשר נועדה להגן על עובדים ממעבידיהם וזאת כתוצאה מפערי הכוחות בין הצדדים. באופן זה מעביד אינו יוכל לערוך חוזה עבודה אשר שולל את זכויות היסוד של העובד. מערכת החוקים מסדירה נושאים חוקתיים רחבים, לרבות הזכות להתאגד במסגרת הסכמים קיבוציים, הזכות לשבות נגד מעסיק ועוד. 

 

הבנת ההבדלים בין דיני העבודה בין ישראל לארה”ב

בישראל ישנה מערכת דינים אחת אשר חלה על כל תושב ואזרח במדינה באופן אחיד, אולם בארה”ב המצב שונה ומורכב יותר. בארה״ב ישנה מערכת דינים פדרלית אשר חלה על כל אדם ארה״ב, ובנוסף לכך, מערכת דינים מדינתית, בעלת הבדלים בין כל מדינה ומדינה בארץ. ישנם אף מקרים בהם דיני העבודה יהיו שונים בין ערים באותה מדינה.

בכל הנוגע לזכויות עובדים, חוקי המגן בארה״ב בדרך כלל חלשים בהרבה בהשוואה לישראל. אולם, חשוב לציין שאיסורי האפליה הקבועים בחוקה האמריקאית מעניקים הגנה משמעותית, לפעמים חזקה מההגנה בישראל. לא מעטים הפעמים בהם נתבעו מעסיקים שהתנהלו באופן מפלה כלפי עובדיהם (ואפילו כלפי מועמדים לעבודה). 

 

מדוע חשוב להכיר את דיני העבודה בארה”ב

עבור עסקים ישראלים אשר הרחיבו את פעילותם לארה״ב, וכתוצאה מכך מעסיקים עובדים, ישנם כמה השלכות שחשוב להתייחס אליהם. במעמד גיוס העובדים, עקב המגבלות החוקתיות של שאלות המותרות בראיון עבודה, מומלץ לבצע בדיקות רקע על מנת לברר פרטים חשובים אודות המועמדים על מנת לקבל מידע מלא עוד בטרם מעמד הריאיון.

עוד דגש חשוב הוא להכיר את הדין הפדרלי והמקומי בכל הנוגע לחוקי המגן, וזאת על מנת להימנע מתביעות משפטיות. בנוסף יש להתייחס למאפיינים ייחודיים כמו צורת סיום יחסי העבודה, כאשר בארה״ב מקובל לבקש מעובדים לוותר על זכויות תביעה נגד המעסיק עם מועד ההתפטרות. 

 

‘אדקו’ ישראל כאחראית דיני העבודה בארה”ב

בשל המורכבות והשוני הרב בדיני העבודה בין המדינות בשונות בארה”ב, אשר עשויה להשפיע במידה רבה על המעסיק והמועסק, חשוב מאוד לעבוד עם חברה גלובלית ומנוסה אשר מכירה מקרוב את כל הדקויות השונות בין הדינים השונים בכלל המדינות בארה”ב.

‘אדקו’ הינה חברה גלובלית ותיקה ומנוסה במתן פתרונות עסקיים לחברות וארגונים רבים ברחבי העולם.

עם ניסיון וקשרים בכל העולם מעניקה ‘אדקו’ ללקוחותיה הרבים את השירות היעיל והמקצועי ביותר הדרוש בהתאם לצרכיה הייחודיים של החברה. ‘אדקו’ ישראל תספק לכם את הידע והנתונים הנדרשים לצורך הרחבת פעילותכם העסקית בארה”ב ללא חשש מאי ודאות אודות חובת תשלומים שונים, הסדרים מנהליים שונים, הפרשות הנדרשות בכל מדינה ועוד.

צרו קשר עוד היום ונשמח לסייע לחברתכם להרחיב את פעילותה בארה”ב!

שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
דילוג לתוכן